Представники ДемАльянсу підписали Антикорупційну декларацію
18:55, 10.04.2017
Останні голосування у парламенті щодо антикорупційних ініціатив сигналізують про контрреволюцію у сфері боротьби з корупцією.
Саме тому, представники громадянського суспільства, бізнесу, журналісти та політики, серед яких - співголова ДемАльянсу Василь Гацько, члени Політради партії Світлана Заліщук та Мустафа Найєм ініціювали підписання антикорупційної декларації. Наша мета - зупинити згортання антикорупційних реформ, які залишаються основною вимогою українців та гарантією змін у державі:
- Забезпечити утворення незалежного Антикорупційного суду.
- Запустити повноцінну перевірку електронних декларацій чиновників Національним агенством з питань запобігання корупції. Усунути постійні збої в роботі Реєстру електронних декларацій та покарати відповідальних.
- Призначити незалежних аудиторів для Національного антикорупційного бюро.
- Ухвалити закон про автономну «прослушку» і розслідування «під прикриттям» для Національного антикорупційного бюро.
- Обрати незалежне керівництво Державного бюро розслідувань та запустити цей орган, припинити нарешті досудове розслідування прокуратури.
- Забезпечити переобрання складу Центральної виборчої комісії.
- Створити незалежну Службу фінансових розслідувань.
- Ухвалити Закон про захист викривачів.
- Забезпечити негайне обрання нового незалежного голови Державної фіскальної служби на конкурсних засадах.
- Забезпечити зміну керівництва НКРЕКП, Антимонопольного комітету.
- Ухвалити нове законодавство про вибори з пропорційної системою, відкритими списками, забороною політичної теле- і радіореклами під час виборчої компанії.
- Негайно ухвалити зміни до Закону «Про запобігання корупцій», вилучивши пункт про обов’язкове декларування для громадських активістів, що задіяні в сфері запобігання і протидії корупції.
- Запровадити на законодавчому рівні вимогу до кандидатів в нардепи та президенти пояснювати походження свого майна.
- Негайно призначити за результатами прозорого конкурсу новий незалежний склад Рахункової палати.
- Задля гарантії прозорого конкурсу до Верховного Суду опублікувати практичні завдання конкурсантів та оцінки членів ВККС, забезпечити онлайн трансляцію співбесід та публічність того, як ВККС долає «вето» громадської Ради доброчесності.
"Зрив судової реформи, спроби послабити НАБу, запровадження електронного декларування для громадських активістів - це контрреволюція. Влада взяла під контроль корупційні потоки та правоохоронну систему. Вони домовились між собою і тепер шукають нових ворогів, і ці вороги - ми. Саме тому, всі, хто підписує цю декларацію повинні об'єднатись у спільний, антикорупційний кулак", - заявив Мустафа Найєм.
Поділитися Всі новини