Я вимагаю правди!
ХХІ століття принесло нам стільки інформації, що слідкувати і тримати її всю в своїй голові не те, щоб складно, просто трошки неможливо. Хочеться написати кілька слів про страшне слово з трьох літер, яке не пишуть на заборі, але яке лякає людей і змушує ніяковіти виробників продукції – ГМО. Хочеться розвінчати кілька міфів про цей страшний термін трошки зі сторони споживача, трошки зі сторони хіміка.
Відразу інформація, яка когось може шокувати, ГМО – це не ініціали людини) ГМО – це Генетично Модифікований Об'єкт, продукт генної інженерії. Якщо пояснити простими словами: кожен з нас уявляє собі конструктор лєго, так от, з одного і того ж набору деталей можна зробити і машинку , і літачок, все залежить тільки від розміщення деталей. Так і гени, набір деталей один, але в залежності від їх розташування і кількості, може вийти і людина, і кішечка, і кукурудза)
Отже, Міф 1. Продукти з ГМО шкодять нашому здоров'ю та здоров'ю наших майбутніх діток.
Цей міф шокує своєю абсурдністю. Наш організм – універсальна система, яка не пропускає інші організми далі свого носа. Навіть маленькі прояви вторгнення бактерій та вірусів провокують реакцію підвищення температури, нежить, алергія тощо. Що вже і казати про вторгнення в наш геном!
Це не можливо ще й тому, що у тонкому кишечнику все-все-все, що потрапило до рота, перетворюється на маленькі структурки, які можуть всмоктатися, тому навіть ВЕЛИЧЕЗНА порція ГМО перетвориться на маленькі шматочки амінокислот (корисні сполуки), воду та вуглекислий газ. Тому фізіологічно не можливо, щоб ГМО вбудувалися в геном людини.
Але, звісно, якщо ви закохаєтесь в кукурудзу та захочете мати з нею дітей (єдиний варіант обміну генами), то зверніть увагу, щоб то була кукурудза без ГМО :-)
Міф 2. Аналіз на ГМО дійсно роблять.
Загальновідомих, отже сертифікованих, отже надійних лабораторій, які роблять аналізи на ГМО – 3 на всю Україну: ДП Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ; Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України; Українська лабораторія якості і безпеки продукції АПК.
Зважаючи на те, що аналіз треба робити не тільки кожного виду продукції, а і кожної серії!; зважаючи на надто швидке виконання постанови про аналіз всіх продуктів; зважаючи на те, що аналіз роблять не роботи, не машини, а люди, можна зробити логічний висновок – наклеїти наклейку «без ГМО» набагато швидше, ніж робити довготривалий та недешевий аналіз.
Міф 3. Всі продукти, які ми бачимо на полицях магазинів, треба перевіряти.
Друзі! Пластикові стакани, як і будь-який пластиковий посуд, як і побутова хімія не можуть містити ГМО, тому що це продукт хімічного синтезу! І коли я бачу напис «без ГМО» на цих продуктах, то мені стає дуже смішно.
Давайте на всі очевидні речі клеїти наклейки: на машини мажорів – «без ТОРМОЗІВ», на руки депутатів – «краду без МІРИ», на всіх можновладців – «без СОВІСТІ». Ось тоді буде все правильно і логічно, а найголовніше, правдиво!
Я вимагаю правди!