Про чорне та про біле
Питання сумісництва двох посад народним депутатом з посадою в органі державної влади підіймалося вже неодноразово. Проблема не в самому сумісництві, яке не має критичного впливу на жодного громадянина, а в показовому факті. Публічне ігнорування норм закону свідчить про тотальну втрату правової свідомості. Правоохоронцями, які ігнорують подібні випадки, посадовцями, які вже втратили межу дозволеного, громадянами, які не розуміють свідомого знущання з них самих.
Межа дозволеного чітко простежується у випадку з губернатором Запорізької області. Формально вирішити питання можна було б подавши заяву про позбавлення депутатських повноважень. Це і було зроблено у відповідності до закону. Пеклушенко янгол - що залежало від нього, зроблено. Далі діло за депутатами, які мають задовольнити заяву. І можна як завгодно відкладати це питання, мотивуючи більш нагальними викликами які стоять перед Україною. Але тут межа і закінчується. Багаторазове голосування карткою керівника області в час його публічної появи в Запоріжжі. Відповідні коментарі Олександра Миколайовича в стилі "Ну то й що?".
Апофеозом стала відмова спікера Верховної Ради поставити на голосування питання про дострокове припинення повноважень народного депутата України Пеклушенка О.М. Аргумент - перебування посадовця на лікарняному, що в принципі відповідає законодавству. Але губернатор, перемагаючи біль та страждання, виступає перед депутатами Запорізької обласної ради під час обговорення цих питань у Верховній Раді.
Ще 3 лютого було надіслано заяву про злочин на ім'я Генерального прокурора України Пшонки В. П. Відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України, прокурор зобов'язаний прийняти рішення по заяві або повідомленню про злочин не пізніше триденного строку. І або порушити кримінальну справу, або відмовити в її порушенні, або направити заяву за належністю. При цьому в строк не більше десяти днів має бути здійснена перевірка фактів викладених у заяві шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.
Станом на 25 лютого інформації про розгляд заяви не має. Характерно, що повідомлення з Укрпошти про вручення листа Генеральній прокуратурі України надійшло 7 лютого. Намагаючись отримати відповідь з ГПУ, 23 лютого було надіслано запит, згідно Закону України "Про доступ до публічної інформації". Для цього до речі було використано он-лайн сервіс від Адміністрації Президента України - www.vidkrytist.org.ua. Хоч запит і буде надіслано в Адміністрацію Президента, далі він буде перенаправлений за призначенням. Але вже з грифом "Адміністрація Президента України", що повинно надати жвавості правоохоронцям. Далі буде...