Відділенню Образотворчого мистецтва Обухівської Школи Мистецтв потрібне нове додаткове приміщення для розширення свого навчально-освітнього закладу.

Блог

 

 

Відділенню Образотворчого мистецтва Обухівської Школи Мистецтв потрібне нове додаткове приміщення для розширення свого навчально-освітнього закладу.

 

Обухівська Школа Мистецтв має статус і рівень провідного початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу. Щорічно в школі навчається понад 200 учнів. За 47 років з її стін вийшло понад 700 випускників. У школі функціонують два напрямки навчання: музичне та образотворче мистецтво. Навчання ведеться за програмами, рекомендованими і затвердженими Державним методичним центром закладів культури і мистецтва України.

Надбані знання дають випускникам школи перспективи на успішний вступ в будь які спеціалізовані: училища, коледжі, ліцеї гуманітарної творчої специфіки. Крім того, рівень отриманих в школі фундаментальних знань забезпечує дітей гарантованим потенціалом для успішного вступу в вищі художні навчальні заклади, з будь якою вступною екзаменаційною і конкурсною системою відбору. Для вступу в Дитячу Школу Мистецтв існує конкурс для прийняття в школу. В процесі конкурсного відбору діти демонструють своє портфоліо і мистецькі здібності на іспитах.

          

Дитячій школі мистецтв 47 років. Відділу Образотворчого мистецтва 22 роки. Художній відділ школи стрімко розвинувся в сфері надання знань і кураторстві професійного розвитку молодих талантів і став престижним і відомим в регіоні і за його межами. Для подальшого розвитку художнього відділу стало необхідним розширення школи, так як на даний момент потенціал і масштаби можливостей закладу обмежені площею класних приміщень. Проблему подальшого розширення адміністрація школи вирішує вже багато років задіяючи усі свої можливості. Тридцять п’ять років тому розробили проект нової школи, великої та сучасної на 600-800 учнів. Міська рада виділила під забудову земельну ділянку. Забудовник і Міська рада дійшли компромісу і забудовник отримав земельну ділянку при умові що там буде зведена нова школа. Цю ділянку віддали під забудову «Трипільській брамі». Далі склалось так що акт прийому будинку не був підписаний через недобудову саме приміщення школи мистецтв. З тих пір «Трипільська брама» досі стоїть з трьох поверховою примарою-каркасом недобудованої споруди для школи мистецтв. Очікування часу зрушення цієї проблеми триває близько 10 років.

Двадцять один рік громадські активісти і батьки учнів шукали приміщення для розширення школи, в будівлях що належать муніципальним структурам міста і в комунальних і приватних міських будівлях. Нескінченний процес пошуку досі триває. Всі приміщення які є в будівлях муніципальної власності котрі вільні, здаються виключно в оренду, або використовуються виключно для потреб муніципальних служб. Таж сама не змінна ситуація склалась і з вільними приміщеннями в будівлях комунальної і приватної власності.

 

Наслідки що витікали з поточної ситуації.

 

В приміщенні навчального закладу в навчальний час перебувають 219 людей. Термін навчання – 6-8 років. На відділі образотворчого мистецтва вчяться 60 дітей. Це максимальний ліміт пов’язаний з нестачею приміщення для розширення. Потік бажаючих поступити в клас художньої школи що року варіюється в межах жорсткої конкуренції 3-4 людини на 1 місце. Взяти більше учнів адміністрація школи не може так як не вистачає приміщення.

Предмет художнього мистецтва викладають 3 викладача. Фінансовий відділ Міської Ради не виділяє бюджетні кошти на наймання додаткових викладачів, аргументуючи цю позицію тим що в бюджеті немає необхідних фінансових резервів, а у школи все одно немає необхідної площі для розширення додаткових робочих приміщень. В одному приміщенні школи виділеному відділу образотворчого мистецтва учні вчяться на площі 9 квадратних метрів. В другому приміщенні площа сягає квадратури 50 квадратних метрів. 

Додаткову ставку викладачам фінансовий відділ не дає, так як немає необхідної належної кількості дітей. Більшу кількість дітей в художні класи відділ образотворчого мистецтва не бере, так як для цього не вистачає приміщення. Таким чином, виникає замкнене коло довжиною в багато років і з негативними наслідками для дітей міста з творчими здібностями і талантами.

В 2014 році 1 вересня, в художній клас Відділу Образотворчого мистецтва Школи хотіли поступити 29 дітей, а потрапили лише 10 творчих особистостей. Інші діти були позбавлені цієї можливості і така тенденція лишається незмінною і в цьому 2015 році.

      

            Процес отримання нового приміщення Школою Мистецтв Обухова триває з перемінним успіхом без суттєвих змін.

 

В жовтні 2014 року Відділу Образотворчих мистецтв Міською владою було видане приміщення в будівлі що належить муніципальним структурам містам. Приміщення було в непридатному для експлуатації стані тому що підлягало капітальному ремонту. У зв’язку з ненаданням юридичних документів на право користування даним приміщенням Відділення образотворчого мистецтва Школи не змогло експлуатувати приміщення в навчальних цілях.

Обухівський міський осередок партії Демократичний Альянс знайшов спонсорів і активістів волонтерів готових організувати ремонт в наданому містом приміщенні. Однак, через короткий період часу, Міська влада забрала надане приміщення і в лютому 2015 року надала нове приміщення в будівлі муніципальної власності в іншому місці.

 Нове приміщення для Відділення Образотворчого мистецтва знаходиться в значно кращому стані ніш попереднє приміщення, але не придатне для експлуатації в навчальних цілях. Причина проблеми – низька температура в приміщенні яка не перевищує + 15 градусів. І знову Міська влада не надає ніяких документів мотивуючи це тим що в «Трипільській брамі» має бути добудована нова школа. Тому діти будуть знаходитись в наданому приміщенні тільки до літа.

 Демократичний Альянс Обухова і міська громада будуть раді отримати будь які поради і рекомендації фахівців і громадян які володіють будь якою інформацією яка б могла допомогти нам в нашій справі. Будемо раді якщо до цієї справи долучиться як можна більше людей які бажають внести свій вклад в розвиток міста. Ми уважно вислухаємо і розглянемо будь які додаткові пропозиції що до цього питання від громадян зацікавлених в сприянні і будь якій допомозі нам в нашій справі.