Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

ДемАльянс закликає Київраду не голосувати за ДПТ, які суперечать чинному законодавству України

13:35, 15.09.2016

Автор:

Новина

Сьогодні в Українському Кризовому медіа-центрі відбувся брифінг експерта з питань містобудівництва Андрія Декала та представника Київської міської організації ДемАльянсу Ольги Гвоздік щодо діючої системи ухвалення рішень в Київській міській раді по детальним планам територій (ДПТ), що як наслідок утворюють нові об’єкти будівництва в місті.  

"Сьогодні детальні плани територій (ДПТ) в Київській міській раді ухвалюються з порушеннями. Столична влада користується тим моментом, що тема достатньо бюрократизована і громадськість мало цікавиться, тому що ми звикли боротися з будівництвом саме на етапі, коли вже безпосередньо проходить будівництво, коли розпочинаються будівельні майданчики. Тому зараз громадськість мало звертає на це увагу, але ми повинні говорити про те, що ДПТ не мають бути з порушеннями, вони мають ухвалюватися згідно чинного законодавства. ДПТ мають, в першу чергу, бути доповненням Генерального плану міста, а не змінювати його.

Ми звернулися до депутатів Київради, щоб вони не голосували за винесення на сьогоднішню сесію ДПТ, які суперечать чинному законодавству України.

Ми пропонуємо:

1. Створити тимчасову комісію Київради щодо перевірки законності вже розроблених ДПТ та тих, що затверджені в проектах на відповідність Генплану міста Києва. У разі виявлення невідповідностей - скасування рішень та розроблення нових ДПТ .

2. Внесення змін до ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності". В Законі прописано, що ДПТ не мають проходити експертизу. Ми вважаємо, що в сьогоднішніх умовах вони все ж таки мають проходити експертизу, тому що ми маємо бути певні щодо траспотрної інфраструктури, екології і каналізації.

3. Автоматизувати всі етапи видачі документів, щоб була автоматична перевірка кожної ділянки, що входить до ДПТ, на відповідність містобудівної документації.

4. Зобов'язати Київраду розробляти самостійно за власний кошт ДПТ, а вже потім шукати інвестора, оскільки на даний час сам інвестор, що бажає взяти в оренду землю, приходить до Київради і пропонує свій варіант ДПТ", - відзначила Ольга. 

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА