Зранку – гроші, ввечері – тендер
Харківська влада вже давно і вправно навчилась «жонглювати» законами, цифрами та поняттями. А те, як вона це робить останнім часом, заслуговує тільки однієї оцінки. ПроФФесіонали!!!
Не знаю, де цьому вчать, але урок засвоєно прекрасно: «Прикривай власний інтерес гарною обгорткою зовнішнього благоустрою міста – і ніхто не прискіпається». Спрацьовує безвідмовно! Переважна більшість моїх (навіть свідомих) знайомих, дізнавшись, наприклад, скільки разів проводились мільйонні тендери на одні й ті самі об’єкти в парку ім. Горького, реагують приблизно однаково: «Та нехай крадуть, головне, що парк то гарний зробили». А потім пам’ятник відреставрували, будинок відновили – на фоні ремонту ще й хтось з партії Регіонів встиг передвиборчі дивіденди зібрати - а тільки потім «згадали, схаменулись», тендер на вже закінчені роботи оголосили… В чому причина? В проблемах з пам’яттю чи з совістю?
Право відповіді на це питання ми залишаємо прокуратурі. 16 вересня Харківським ДемАльянсом було подано відповідні повідомлення про злочини, що стосуються тендерів на роботи, які вже завершені або давно виконуються.
Ситуація з парком ім. Горького потребує окремого запису в блозі (невдовзі зроблю його), а поки наведу приклад того самого нахабного «жонглювання» фактами та датами, наведений на сайті «Наші гроші».
«КП «Харківський палац спорту» 19 червня та 26 липня за результатами тендерів уклало угоди з ТОВ «Стальконструкція» на будівництво скалодрому та пам’ятника В.С. Висоцькому на загальну 5,07 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».
Разом з тим, обидва об’єкти почали споруджувати ще весною. Головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький ще 15 травня заявив про те, що фундамент під пам’ятник вже залито, а сам пам’ятник готовий на 70%.
Розкриття пропозицій конкурсних торгів по скалодрому відбулося у той самий день – 15 травня, по пам’ятнику – ще пізніше, 4 липня. Таким чином обидва об’єкти почали робити ще до того, як офіційно завершили тендер, а конструкцію під пам’ятник – взагалі без тендеру як такого, бо конкурс офіційно оголосили лише 3 червня.»
Отже, що ми маємо?
На момент укладання угоди за результатами тендерів пам’ятник вже був майже готовий. Знов «нехай крадуть, головне, що пам’ятник то гарний зробили»?
Як вже зазначалось, це не поодинокий випадок. Тендери «заднім числом» перетворюються на нову політичну звичку харківської влади. Якщо не буде громадського контролю, то перетворяться і на нову політичну традицію.
Готові діяти разом з тими, хто не хоче робити «best practices» від @gepard59 своїми правилами.