"Бульдозерний" ГенПлан

Блог

 

Генеральний план Одеси документ всезагальний для міста, він несе багато змін та нововведень для городян, одна з таких змін - це часткова або повна реконструкція кварталів і цілих мікрарайонів міста. Отримавши доступ до пояснювальної записки, можна тепер більш детально розглянути це питання.

Якщо раніше ми могли дізнатись, де передбачається знесення (реконструкція) будівель, то тепер ми можемо дізнатись скільки і які будинки планується знести.

Загалом по місту планується знести знести житлові будинки, розташовані на площі більше 198 га. з житловою площею більше 1 млн кв м, а це 19 тисяч квартир та 1300 приватних будинків.

Найбільша реконструкція торкнеться Малиновського району – 95 га, також великі ділянки знаходяться у Київському – 50 га та Приморському – 45 га районах, в Суворовському районі відведено – 8 га.

Загалом під знесення підпадають п’ять основних видів житлових будівель:

1.  «Застарілий та непридатний для проживання житловий фонд», знос конструкцій та елементів яких досяг 60%. На 2006 рік тільки в аварійному житлі проживали 4,5 тис. сімей, або 14 тис. осіб. В цю категорію також можуть бути віднесені двоповерхові будинки 50-х рр. по Адміральському проспекту, обвітшале житло в історичному центрі міста та на Молдаванці. Загальна площа таких будівель планується в обсязі 700 тис кв. м.

2. П'ятиповерхові «хрущовки» перших серій, які становлять 22% від житлового фонду міста. Та ліквідовуватись буде не все житло такого типу, здійснюватиметься лише «експериментальний», вибірковий знос в основному на Черьомушках, по вул. Сегедській та на Лузанівці, загальною площею квартир 150 тис. кв. м.

3. Частина придатного для експлуатації житла за «архітектурно-планувальними вимогами». До цієї категорії відносяться, передусім будинки що мають бути знесені при розширенні та будівництві вулиць, магістралей, розв’язок. Прикладом може бути славнозвісна вул. Туристська. Загальна площа таких будівель 67 тис. кв.м. у т.ч. приватних будинків 57 тис. кв.м.

4.  Садибна (приватна) забудова, територія якої переводиться в розряд багатоквартирної забудови, площею 33,0 тис. кв. м. Як бачимо, не зважаючи на обіцянки, не вся приватна забудова буде збережена, її знесення все ж планується, хоч і в набагато менших маштабах ніж в першій редaкції генплану.

5.  Перепланування житлових будівель в нежитлові (офісні тощо) площею 140 тис. кв.м.


По окремим ділянкам площі що відводяться під повну або часткову реконструкцію розподілились так:

(для найбільших ділянок подані ілюстрації з 2ГИС та креслень генплану)

1.   1. "Молдаванка" – 60 га, у т.ч.: 42 га у Малиновському районі, 18 га у Приморському районі

2.  

2. 
Район пр. Адміральського , вул. Бригадної- 26 га, у т.ч.: 7 га у Малиновському районі 19 га у Київському районі

3

4.   3. "Черьомушки"- 23 га

5.  

4. 
Мікрайон "Верстатобудівельник"- 18 га та район вулиць Промислова-Пестеля – 6,7 га

6.   

5. 
"Центр" – 14 га

7.   

6.
 "Ближні Млини" – 13,2 га


 


7. «Лузанівка» - 6 га


11. 

8
. Територія селекційно-генетичного інституту – 8 га

9. Селище Трамвайників – 6,2 га

10. Район Фонтанської дороги – вул. Сегедської – 4 га

11. Район вул. Віце-адмірала Азарова – 4 га

13.12. Район вул. Педагогічної – 2 га

14.13. Житловий комплекс "Каскад"    (вул. Левітана,62) – 2га

15.14. Район вулиць капітана Кузнєцова – Кримський бульвар (біля кінотеатру «зоряний») – 1,8 га

16.15. «Сахалінчик»  – 2 га

16. Район вул. Середньофонтанської – 1,2 га