Програма покращення

Розробка та виконання різноманітних програм є чи не основним шляхом планування діяльності виконавчої влади. Та часто програма закінчується на етапі "розробка", не доживаючи до логічного виконання. Точніше вона живе на папері, а на практиці - відсутні кошти в бюджеті. Але свою тіньову місію вона виконала - зробила розголос у ЗМІ про наближення реформування/покращення/удосконалення.
Тож програми перетворюються в анекдоти. Одним з таких анекдотів є "Програма розвитку міського електротранспорту у місті Запоріжжя на 2007-2015 роки". Там багато гарних слів та даних, але всю їх ціну, з огляду на 2013 рік, визначає лише один додаток:
Як говорить сайт "Запоріжелектротрансу", рухомий склад електротранспорту Запоріжжя складається з 146 трамваїв та 137 тролейбусів. Як видно з додатку, вже на цей час на маршрутах міста повинно їздити 70-80% нових тролейбусів. Або ж, якщо вони будуть пущені на маршрути в допомогу старому рухомому складу, то фактично кожен другий тролейбус повинен бути новим. Оцінка ефективності зводиться на стояння на зупинці громадського транспорту годинку. Скільки за цей час проїде нових тролейбусів?