Класичне дежавю ОСББ та монополістів.
Вчора, 2 лютого, на телеканалі ЛОТ відбувся прямий ефір «ОСББ та монополісти комунальних послуг: проблеми взаємовідношення». Були присутні всі зацікавлені сторони. Головні гості - керівник обласного управління Житлово-комунального господарства Луганської ОДА Олександр Іванович Голуб та начальник першого відділу досліджень та розслідувань Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віталій Анатолійович Сабека, керівники та представники підприємств природних монополістів - Луганськвода, Луганські електромережі, Луганськгаз, Теплокомуненерго, і звісно, представники громадських організацій, які займаються проблемами розвитку ОСББ, безпосередньо представники ОСББ та співчуваючі їм.
Ще до початку ефіру, сидячі у прохолодній студії, гості весело піднімали проблемні питання. «А чого тут так холодно? Ти що, газу не дав? (звертаючись до представника Луганськгазу) Чи це теплокомуненерго погано працює?». І ці питання дуже сильно їм хотів би задати майже кожен утримувач послуг ЖКХ міста та області.
Формат прямого ефіру передбачає три блоки: виступ ключових гостей, виступ експертів (у нашому випадку - в більшості тих самих представників монополістів) та питання з боку громадськості. Між блоками передбачено сюжети по темі.
Отже і цей випуск пройшов класично. Класично не тільки за будовою, але і за риторикою по темі. Класично виступив керівник обласного управління ЖКГ та у звичній манері розповів про пріоритети своєї роботи управління: забезпечення якісною питною водою, модернізація теплопостачання, шляхом децентралізації, а також створення ефективного власника, тобто ОСББ. Про власну роботу та головні випадки порушення в загальній безликій манері розповів представник Антимонопольного комітету.
Також класично і передбачуванно виступили монополісти. Вони наголосили, що надають свої послуги вчасно, якісно (окремо голова Луганськводи підкреслив ВИСОКУ якість питної води) і в повному обсязі. Єдиний нюанс, який для споживача є суттєвим, - свої послуги та товари вони забезпечують тільки до так званої «заслонки», тобто до входу у будинок. Що відбувається далі лежить на совісті виконавця комунальної послуги (ЖЕКа, управляючої кампанії) та безпосередньо на споживачеві (або ОСББ як їх обєднанні). Звісно, якщо б на ефірі були присутні представники ЖЕКів, ми би почули додатковий варіант про цапа відбувала) А на питання з боку безпосередніх користувачів послуг, лунали вже знайомі слова про низькі тарифи, заборгованість та нормативно-правову базу.
Однак розумна думка таки пролунала - у всіх взаємовідносинах треба керуватись нормативно-правовою базою та переводити стосунки з площини перекладання відповідальності в площину договірних відносин. Чому сильно не вистачає у стосунках з більшістю виробниками-монополістами. Коли все чітко прописано, що повинно робитись і яка є відповідальність у випадку не дотримання, то і не має простору для маніпуляцій, корупційних схем. І виникає така необхідна нам передбачуваність нашого буденного життя.
P.S. Окремо, запам’ятався перл від моїй сусідки праворуч на прямому ефірі, яка спитала: А ви яку організацію представляєте? Я звісно, кажу, політичну партію Демократичний Альянс. А вона: Назва не потрібна, назвіть вашого ВОЖДЯ) Ось так люди орієнтуються у партіях. Та ось так Василь Гацько не надовго став вождем)