Через адміністративний вплив до підвищення проїзду
В Чернігові пройшли громадські слухання з питань підвищення вартості проїзду. Об’єктивними їх не назвеш, оскільки міськвиконком зробив все можливе, щоб вони пройшли по сценарію влади. Працівники тролейбусного, автобусних підприємств та працівники бюджетної сфери стали основними учасниками дійства.
Першого серпня в Чернігівському міському палаці культури відбулись «громадські слухання» на тему «Перспективи розвитку транспортної галузі у м. Чернігові». Розглянути на слуханнях планувалось декілька питань:
1. «Функціонування міського пасажирського транспорту в умовах сьогодення, проблеми та шляхи їх розв’язання».
2. «Щодо вартості проїзду у міському пасажирському транспорті».
3. «Щодо дотримання перевізниками правил надання послуг з перевезення пасажирів міським електро- та автомобільним транспортом».
Ще до початку слухань кидались в очі банальний підвіз людей з боку перевізників і працівників тролейбусного управління. Таким чином влада міста планувати провести слухання «для своїх». Від самого початку слухань, дорадчий комітет, навіть не спромігся обрати Головуючого і секретаря зборів, а перший заступник мера Сергій Андрос, сам обрав себе Головуючим. Далі була спроба нав’язати свій склад лічильної комісії, бачення регламенту і порядку денного слухань. Це робилось для того, щоб одним махом озвучити «правильне» бачення міськвиконкому на розвиток транспорту, а потім одним махом за все проголосувати. Завдяки активності частини аудиторії, такі спроби були відбиті.
Наступним сюрпризом від міської влади стала фактична підміна міським головою, ініціатора слухань. Адже спочатку слухання ініціювали 19 депутатів міськради, але Олександр Соколов начебто підтримав і перехопив ініціювання слухань. Питання визначення ініціатора ключове, оскільки саме тоді він визначає основний склад Дорадчого комітету, визначає дату, регламент, порядок денний слухань та формує експертні групи. Хоча й таким чином, міський голова Соколов порушив ряд, підписаного власноруч, Положення про слухання. Зокрема:
- оголошення в ЗМІ було опубліковано 16 липня, а мер ініціював їх лише 23 липня, по суті не було про що інформувати;
- склад дорадчого комітету має складатись мінімум із чотирьох представників громадських організацій, був лише один;
- міський голова порушив строки і жодним чином не поінформував дійсних ініціаторів слухання, щодо рішення по їх зверненню.
В цілому на громадських слуханнях панував повний безлад, оскільки управління транспорту не підготувалось належним чином, ба навіть не було розуміння кількості людей в залі. Заступник мера та чиновники мерії відверто не бажали чути всі конструктивні пропозиції які лунали у їх бік. Вони відверто намагались нав’язати своє бачення перерозподілу транспортних потоків та необхідності підвищення вартості проїзду, альтернативна думка їх не цікавила.
Громадські слухання, що тривали близько чотирьох годин, не закінчились по сценарію місцевої влади. Представники Демократичного Альянсу, опозиційних партій, громадські активісти та просто чернігівці не дали реалізувати нахабний сценарій імітування спілкування з громадськістю.
Смішною видалась ситуація, коли після ряду моїх зауважень до міськвиконкому та його підходів у транспорті - заступник міського голови, регіонал Сергій Андрос прямо на сцені запропонував мені взяти поза конкурсом два міські маршрути і попрацювати на них. Складно сказати, намагався він мене підкупити чи налякати:)).
Для "Ні корупції"