Заява ДемАльянсу щодо територій Донецької та Луганської областей, які тимчасово перебувають під окупацією РФ

12:04, 10.02.2017

Новина

Заява партії ДемАльянс

щодо територій Донецької та Луганської областей України, які тимчасово перебувають під окупацією Російської Федерації

Керуючись національними інтересами України щодо захисту державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності державних кордонів, недопущення втручання у внутрішні справи України,

партія ДемАльянс заявляє:

1. Вибори до органів місцевого самоврядування на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, які перебувають під тимчасовою окупацією Російської Федерації, можуть бути проведені виключно по завершенню процесу деокупації, зокрема:

  • після виведення всіх іноземних формувань, найманців та інших незаконних груп з території України або їх знищення силами Збройних сил України,
  • встановлення повного контролю над державним кордоном з боку уряду України,
  • відновлення повноцінного функціонування органів державної влади на всій території України.

 

2. Непідконтрольні українському Уряду території на законодавчому рівні необхідно невідкладно визнати окупованими Російською Федерацією, з усіма політико-правовими наслідками, що з цього випливають. Торгівля та будь-яка співпраця з окупаційними адміністраціями має бути заборонена.

3. Держава повинна підтримати вимушених переселенців з окупованих територій, в тому числі з Криму, зокрема вирішити проблему забезпечення житлом, участі в територіальних громадах, можливості реалізації виборчих прав, а також запровадити державні програми, які заохочують переселення молоді з окупованих територій на території, підконтрольні українському Уряду.

4. Для громадян України, які з якихось причин не можуть залишити тимчасово окуповану територію, за допомогою міжнародних організацій необхідно забезпечити доставку гуманітарної допомоги.

5. Держава має домогтися збереження та посилення санкцій ЄС, США, Великої Британії та інших демократичних держав щодо Росії до моменту повної деокупації та відновлення українського суверенітету.

До виведення з території Донбасу російських окупаційних військ і встановлення контролю над державним кордоном будь-які дії, спрямовані на проведення виборів на цих територіях, так само як і здійснення торгівлі з окупованими територіями, вважаємо такими, які суперечать національним інтересам та загрожують державному суверенітету України.


 

Всі новини