Діалоги про місто: Київ без реклами чи з

00:00, 10.07.2015

Новина

Київ потонув у рекламі. Місто втратило європейський вигляд. Десятки тисяч квадратних метрів нелегальної реклами годують корупціонерів у владі. Це влаштовує киян?

Таким було головне питання, яке обговорювалось 9-го липня на щотижневих “Діалогах про місто” у парку Шевченка, що ініційовані та проводяться ДемАльянсом.

Чи можливо не скорочувати кількість зовнішньої реклами, зберігаючи при цьому загальний вигляд міста? Як боротися з нелегальною рекламою та з тією, яка вже заполонила вулиці столиці України?  Що нам несуть нові правила розміщення реклами, які планують прийняти найближчим часом?

Про ці та інші аспекти проблеми дискутували спікери:

  • Василь Гацько, Голова фракції ДемАльянс у Київраді;

  • Дмитро Фоменко, фотограф, ініцітива “Київ без реклами”;

  • Наталя Гончарова, директорка КП “Київреклама”;

Безумовно, реклама - це явище, без якого вже складно уявити сучасний світ, дійшли згоди спікери, проте, вона має бути гармонійним продовженням вишуканості міста, має додавати місту колориту, підкреслюючи його красу. Проте, наразі зовнішньої реклами забагато, і вона ніким не контрольована, частина наземної реклами була встановлена самовільно, без погодження з містом, а отже, незаконно. Боротися з цим засиллям, за словами Василя Гацька, треба через демонтаж незаконних конструкцій, розширення “безрекламної зони” та впорядкування реклами на території міста.

“Той хаос і бардак, який сьогодні утворився у сфері зовнішньої реклами, є нічим іншим, ніж проявом корупції у Києві”, - Василь Гацько 

У відповідь на це, “ДемАльянс” розпочав акцію “Київ без нелегальної реклами” . Кожен охочий може надіслати фотографію нелегальної реклами (найперша ознака - відсутність маркування) на сайт https://cleankyiv.dem-alliance.org/ з якого пійде запит, чи є ця конструкція законною, чи її треба демонтувати й буде надана юридична підтримка.

Найбільш кричущим випадком “рекламної корупції” лідер ДемАльянсу назвав рекламу, яка вже кілька років висить на Українському Домі без дозволів міської влади (більш ніж 400 кв. м. при дозволених 2-ох).

З огляду на це, досить зрозумілим є поява таких проектів як “Київ без реклами” спікера Діалогів Дмитра Фоменка.

“Своїм проектом я хотів показати, що ми йдемо не тим шляхом. Коли реклами забагато, на неї ніхто не дивиться”, - пояснив фотограф Дмитро Фоменко. - “Якби всі гроші за рекламу йшли до бюджету, у нас би не було ям на дорогах.”

Аби не завішати увесь Київ у гонитві за наповненням бюджету, місто має створити умови для бізнесу, при яких він буде сплачувати податки, у тому числі за розміщення реклами. Тим більше, що гроші, які надходять від реклами, йдуть на дитяче харчування у школах.

 

“Якщо ми не долаємо корупцію, то діти залишаються голодними. І втрати міста від цієї корупції сьогодні - зо дві сотні мільонів гривень на рік”, - сказав Василь Гацько.

На що директорка КП “Київреклама” навела статистику, що за останні 3 з половиною місяці цього року вже демонтовано 1100 конструкцій, у той час як у 2013 - 1300, у 2014 - 1600.

“Проблема міста не в тому, що воно потопає в нелегальній рекламі, а в тому, що більша частина цієї реклами - легальна. З 20-ти тисяч конструкцій є лише десь 5 тис. незаконних”, - зауважила Наталя Гончарова. - “Нам потрібна нова рекламна концепція”.

Треба означити, що “Діалоги про місто” - це, в першу чергу, спілкування з Киянами. І цього четверга вони були активними, як завжди. Наприклад, громадський активіст Сергій Щелкунов запропонував ввести в дію у Києві т.зв. “дизайн-код” за прикладом Москви, який би контролював яку рекламу можно встановлювати по місту, і, зокрема, у центральній його частині. За словами Наталії Гончарової, директорки КП “Київреклама” наразі київський варіант правил розміщення доопрацьовується.

На що Василь Гацько заявив:  “Влада боїться відкритого діалогу про нові правила, оскільки закладає туди нові корупційні схеми. Ми вимагатимемо повну прозорість затвердження цих правил, які гарантуватимуть нам красиве, охайне місто і конкурентний ринок зовнішньої реклами. Кияни також мають включатися в процес і не бути байдужими ”.

 

Всі новини