Депутат Київради розповів які кроки має зробити столична влада, аби кияни створювали ОСББ
16:24, 06.08.2015
Столична влада має забезпечити легкість створення ОСББ, допомогу з залучення доступного кредитного ресурсу на термомодернізацію будинків та постійну роботу з підвищення спроможності об'єднань ухвалювати ефективні рішення та втілювати їх.
Про це заявив Василь Гацько, голова фракції «ДемАльянс» у Київраді під час брифінгу.
«Коли ми говоримо про ініціативи і що має робити міська влада, щоб темпи створення об’єднань співвласників змінилися, а в людей з'явилася для цього мотивація, то це однозначно робота над легкістю процедури. Сьогодні, навіть, якщо законом передбачено вільний доступ до технічної документації, то на практиці люди зустрічаються з протидією з боку приватних або комунальних компаній та ЖЕКів. Також, це питання доступу до фінансових ресурсів, необхідних для модернізації будинку. Яка роль міської влади в цьому? Її непомітно», - зазначив Василь Гацько.
Окрім того, депутат також наголосив, що не кияни мають жити в кабінетах директорів ЖЕКів, аби отримати технічну документацію на свої будинки, а чиновники, яким вони платять заробітною плату. Зокрема в столиці змушувати компанії з обслуговування будинків дотримуватись норм закону Гацько запропонував заступнику Віталія Кличка, Петру Пантелеєву.
Іншою складовою, що істотно вплине на кількість ОСББ в столиці, депутат назвав ресурси для модернізації будинків.
«Друге- це ресурси, і програми, які б надавали б доступний кредитний ресурс для термомодернізації будинків. Житловий фонд перебуває в жахливому стані. Людям тривалий час говорили, що їх будинки будуть відремонтовані з бюджету. Якщо взяти старий житловий фонд, то на термомодернізацію необхідно 55 млрд. грн, при бюджеті столиці у 22 млрд. грн., де закладені й інші необхідні видатки, від яких не може відмовитись столиця . Це марево, що хтось з бюджету зробить наші будинки», - прокоментував Гацько.
Також депутат зазначив необхідність створення потужного центру підтримки ОСББ, де кияни могли б отримати юридичний супровід та дізнатися про готові моделі управління, що підходять під їх будинок.
«Робота над спроможністю включає створення центру підтримки ОСББ, в якому кияни могли б отримати юридичний супровід, захист від монополістів, оформлення земельних ділянок, дізнатись де знайти ресурс для модернізацій свого будинку», - зазначив Гацько.
«Що столичною владою було запропоновано і зроблено за останній рік у сфері ЖКГ? Замість того, щоб руйнувати монополії і створювати конкурентний ринок в столиці, міським головою, була запущена так звана "реформа ЖКГ в Києві", яка передбачає об’єднання всіх комунальних ЖЕКів в один, але не змінює якості обслуговування», - підсумував Василь Гацько.
Поділитися Всі новини