Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Василь ГАЦЬКО

Співголова ДемАльянсу

Лідер

Василь Гацько

Політик, співголова Політичної партії ДЕМАЛЬЯНС.

Контакти: [email protected]

Батьки. Василь Гацько народився 18 вересня 1982 р. на Луганщині в шахтарській родині. Коли Василеві виповнилося півтора року, а старша сестра пішла в перший клас, під землею в шахті сталася аварія – батькові перебило хребта. Мати залишила роботу і постійно їздила з чоловіком по лікарнях. Але він так і не став на ноги. 

Дитинство. Через хворобу батька, Василь рано навчився піклуватись про інших. Навіть захотів стати лікарем. А ще на прикладі батька навчився ніколи не здаватися – Микола Гацько в інвалідному кріслі тренував дитячу футбольну команду шахтарського містечка, а його юні спортсмени перемагали на місцевих змаганнях. 

Спорт. У старших класах Василь захопився боксом. Записався до боксерського клубу «Динамо» в Луганську. Через три місяці тренувань Василь Гацько став чемпіоном Луганської області з боксу. Після кількох спортивних звитяг вирішив, що прагне перемог не лише на рингу. 

Навчання. В 1999 році вступив до Київського національного економічного університету. Вивчав економіку. Писав наукові праці не тільки з економічної тематики, а й з питань психології та філософії. Неодноразово здобував перемоги на студентських наукових конференціях та олімпіадах. Ще на другому курсі Василя Гацька обрали заступником голови студентської профспілки вишу.

Перший досвід громадської боротьби. На початку 2004 року Василь Гацько очолив київське відділення молодіжного руху «Студентська Хвиля». Під час Помаранчевої революції командував загоном з понад 5000 молодих революціонерів зі всіх регіонів України, що приїхали до Києва захищати право українців на чесні вибори. 

Робота. З 2005-го працював молодшим науковим співробітником Національного інституту стратегічних досліджень. Спеціалізувався на економічній аналітиці. Працював у групі з підготовки щорічного послання Президента до Верховної Ради. Звільнився з інституту, коли зрозумів наскільки наука віддалена від державних рішень. Василь дослідив попередні пропозиції і виявив: з року в рік колеги-вчені пропонували політикам прогресивні ідеї, які ті й не думали реалізовувати. 

Демократичний Альянс. В грудні 2005 р Василя Гацька обрали головою громадської організації Демократичний Альянс. За собою він привів в організацію цілу команду активної молоді з усієї України. Разом боролися зі свавіллям чиновників, зупиняли корупційні схеми, допомагали людям захищати свої права. Невдовзі ДемАльянс став найефективнішою громадською організацією в країні (за даними опитувань «Молодіжної варти», ГУРТу та інших). 2011-го громадська організація Демократичний Альянс стала партією. А Василь Гацько – головою нової політичної сили. 

Політика. Після Революції гідності в травні 2014 року на виборах до Київради обраний депутатом Київської міської ради. Був членом постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Сім’я. В студентські роки в КНЕУ Василь Гацько познайомився зі своєю майбутньою дружиною Мариною. Наразі, в них двоє синів та донька.

 

© 2011–2019 | Команда ДА