Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

У Житомирі відбувся круглий стіл „Цензура в Україні: методи ефективної протидії»

03:00, 05.07.2011

Автор: Адміністратор

Новина

  

 Житомир – дев’яте місто, яке прийняло у себе фотопроект Під PRESSом. У рамках відкриття фотовиставки відбувся круглий стіл „Цензура в Україні: методи ефективної протидії (можливості нового закону «Про доступ до публічної інформації»).
Основними проблемами в контексті питань свободи слова у Житомирі журналісти визначили:

- закритість чиновників;

- неготовність самих журналістів писати про реальні факти;

- наявність різних механізмів тиску на журналістів та редакції;

- низький професійний рівень журналістів.

«Коли ми говоримо про цензуру, ми звужуємо проблему. Я завжди кажу про тиск, способів яких є набагато більше: з боку влади, громадських організацій та й з боку самих журналістів. Часто за цензуру видають редакторські рішення. Існує багато важелів тиску: пожежна інспекція, раптові перевірки санітарного стану тощо», - вважає Андрій Куликов, журналіст, ведучий програми «Свобода слова», ICTV.

«Поняття цензури для мене не існує. Проте поки є «чиношанування», доти буде цензура. У нас є замовні матеріали. В основному, це інформація про чиновників, за яку вони платять. Але під цю «фігню» ми виділяємо останню сторінку. Якщо політики не будуть проплачувати ці матеріали, то нам тільки на краще. Читачі не будуть бачити ці морди на сторінках», переконаний Вадим Павлюк, головний редактор газети «20 хвилин».

«Є труднощі в доступі до інформації, чиновники не готові легко надавати інформацію. Закон про доступ до інформації - новий інструмент, і ми ще не встигли повністю перевірити його в дії», - зауважив Віктор Радчук, журналіст газети «Таймер інфо».

«Чиновники часто досить вороже сприймають спроби громадських організацій отримувати інформацію за допомогою Закону про доступ до публічної інформації», - підтвердив Дмитро Ткачук, голова ЖОО ГО Демократичний Альянс.

«Відкритість – невигідна владі. Є влада, яка робить все, щоб монетизувати свій власний вплив. Добре, що є такий інструмент, як Закон про доступ до інформації, але, як на мене, він не є вичерпним і не дає всього, що потрібно журналістові. Зокрема, треба зробити відкритим доступ до єдиного державного реєстру без черг та запитів»,- зауважила Леся Ганжа, незалежний журналіст.

«Закон про доступ - це просто ще один інструмент. Треба брати в союзники депутатів чи чиновників, оскільки вони мають зуб один на одного та готові надавати інформацію, якою володіють про інших», - заявила Лариса Бекета, журналіст Житомир info.

«Глибоких матеріалів у місцевих газетах взагалі не видно, у кращому випадку, вони передерті з київських», - запевнив Годований Руслан, депутат обласної ради.

«У Грузії взагалі немає державного телебачення, є два канали суспільного телебачення. І вони мають гарний рейтинг», - порівняв Роланд Мікеладзе, редактор інтернет-проекту «Владометр».

За підсумками круглого столу журналісти дійшли висновку, що необхідно:

 використовувати «Закон про доступ до інформації» як інструмент доступу до інформації;

 боротися із самоцензурою;

 постійне професійне удосконалення журналістів;

 консолідувати зусилля журналістів;

 створити суспільне телебачення та радіомовлення.

Фото з круглого столу https://bit.ly/iYW8ZM

Довідково:

Ідея фотопроекту Під PRESSом виникла під час зустрічі учасників журналістськогоруху  «Стоп цензурі!», громадських діячів та художників. Проект Під PRESSом організований в рамках партнерства «Новий Громадянин» (за підтримки журналістського руху «Стоп цензурі!»).

Ініціатива проведення виставки та круглого столу в Житомирі належить ВМГО "Демократичний Альянс".

Учасники фотопроекту: Сергій Андрушко, Юлія Банкова, Леся Ганжа, Ілона Довгань, Вахтанг Кіпіані, Андрій Куликов, Наталія Лігачова, Сергій Лещенко, Юрій Луканов, Ігор Луценко, Мустафа Найєм, Мирослав Откович, Осман Пашаєв, Віталій Портников, Віталій Сич, Роман Скрипін, Ольга Сніцарчук, Єгор Соболєв, Наталка Соколенко, Святослав Цеголко, Артем Шевченко.

 Фотограф: Олександр Бойко.

 У Житомирі фотовиставка триватиме з 29 червня до 5 липня 2011 року за адресою:

м. Житомир, "Кавоманія», вул. Московська, 24 Б.

Контактна особа: Дмитро Ткачук, тел.: 067 773 24 07

 

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА