Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Демальянсівець Іван ФУРЛЕТ - перший українець, що перетнув кордон з закордонним паспортом за 170 гривень

15:01, 16.06.2014

Автор: Адміністратор

Новина

Не так давно ніхто і говорити не смів, що закордонний паспорт можна зробити всього за 170 гривень, тобто сплативши лише державне мито. Сьогодні ж по всій Україні дедалі частіше бачимо, що українці відстоюють своє право на законний закордонний паспорт. А лише вчора перший українець, що подолав опір системи, скористався своїм правом виїзду закордон з паспортом за 170 грн.

А саме демальянсівець, один з самих активніших учасників кампанії СТОП свавіллю в паспортних столах, Іван ФУРЛЕТ став одним з перших українців, що скористалися паспортом за законні 170 гривень для поїздки закордон.

Вперше це гостре питання було піднято активістами партії Демократичний Альянс в Миколаєві, далі булакомпанія “Стоп свавіллю в паспортних столах”, а далі житомирянин Іван Фурлет отримав свій паспорт, сплативши лише єдиний законодавчо обгрунтований обов'язковий платіж - 170 грн.

“Вся кампанія почалася з одного відео активістки Демократичного Альянсу з Миколаєва, де вона викрила, що їй дали незрозумілі платіжки при оформленні закордонного паспорта.

Далі демальянсівці по всій Україні почали виявляти ту саму проблему - людям при оформленні закордонного паспорта нав’язували зайві платежі. Та сама ситуація була і в Житомирі. Таким чином вирішили кинути виклик системі і перемогли”, - розповідає заступник голови Житомирської обласної організації партії “Демократичний Альянс”  Іван ФУРЛЕТ.

Майже два роки з моменту подачі документів на закордонний паспорт минуло перш, ніж Івану видали паспорт. Він пройшов всі судові інстанції, мав рішення на свою користь, а з нього все одно вимагали гроші. Отримати паспорт вдалося лише в лютому 2014 року.

Сьогодні ж Іван з впевненістю говорить, що вся пророблена робота була не дарма, за свої права варто боротися. Маючи закордонний паспорт, 15 червня, Іван вперше перетнув кордон України, відповідно ставши першим українцем, що полетів в іншу країну з паспортом за 170 гривень.

Мета поїздки вивчення німецького досвіду управління містом та урбаністики.

Деталі поїздки та оперативні звіти від Івана про свій перший досвід перебування закордоном шукайте на сторінках в соціальних мережах.

Нагадуємо, кожен громадянин, який бажає отримати закордонний паспорт, повинен подати лише наступні документи (п. 10 Правил затв. ПКМУ №231):

1.    квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати;

2.    заява-анкета встановленого зразка;

3.    паспорт громадянина України (після прийняття документів повертається);

4.    копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

5.    дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

Усі, хто стикається із відмовою у прийнятті документів службовцями ДМС та примушуванням до сплати додаткових платежів, можуть подати відповідну заяву про вчинення злочину, зразок якої доступний тут:https://bit.ly/povid_pro_zlochyn_DMS


Прес-служба

Житомирської обласної організації
політичної партії «Демократичний Альянс»
[email protected]

       

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА