Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Cуд оголосив здирництво у паспортних столах поза законом

09:37, 24.12.2013

Автор: Адміністратор

Новина

Верховний Суд України остаточно визначив вартість закордонного паспорту в 170 гривень. Відповідним рішенням в грудні цього року суд останньої інстанції в Україні підтвердив правоту руху “Стоп свавіллю в паспортних столах” протягом 2 років.

“Все, що перевищує 170 гривень за оформлення паспорту - незаконні побори Державної міграційної служби України (ДМС)”, -  заявляють в ДемАльянсі.

Активісти кампанії “Стоп свавіллю в паспортних столах!” запоріжці Ігор Блюменталь та Руслан Жиров у судових баталіях дійшли до Вищого адміністративного суду. Однак, рішення касаційних судів у двох ідентичних справах мали різний результат.

У рішенні від 05.06.2013 року Феміда підтвердила єдину законну вартість закордонного паспорта на суму 170 гривень. А у рішенні від 17.09.2013 року судді стали на бік здирників ДМС, які безпідставно вимагають з громадян додаткові 87,15 гривень за невідомі платні послуги та 120 гривень за бланк паспорта, який є власністю держави.

Попри відверте маніпулювання ДМС рішеннями судів, остаточну крапку у роз’ясненні норм законодавства поставив Верховний суд України. Єдиним обов’язковим платежем при оформленні закордонного паспорта за 30 календарних днів є державне мито на суму 170 гривень.

“Рішення ВСУ є обов’язковим для застосування усіма органами влади. Відтак, з 3 грудня кожен службовець ДМС, який зобов’язує громадянина сплачувати додаткові кошти щонайменше вчиняє кримінальне правопорушення згідно ст. 364 - Зловживання владою або службовим становищем, та ст. 382 - Невиконання рішення суду, Кримінального кодексу України”, - розповідає демальянсівець Іван Фурлет.

Кожен громадянин, який бажає отримати закордонний паспорт, повинен подати лише наступні документи (п. 10 Правил затв. ПКМУ №231) так, як це зображено на відео:

  1. квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати;
  2. заява-анкета встановленого зразка;
  3. паспорт громадянина України (після прийняття документів повертається);
  4. копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  5. дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

Усі, хто стикається із відмовою у прийнятті документів службовцями ДМС та примушуванням до сплати додаткових платежів, можуть подати відповідну заяву про вчинення злочину, зразок якої доступний тут: https://bit.ly/povid_pro_zlochyn_DMS (оновлюється).

Команда Демократичного Альянсу вимагає притягнути до відповідальності винних у перетворенні реалізації конституційного права українців на багатомільйонний чиновницький бізнес.

Довідково:

Всеукраїнська кампанія СТОП свавіллю в паспортних столах! спрямована на боротьбу з необґрунтованими переплатами при оформленні закордонного паспорту і триває з березня 2012 року.

Щороку в Україні видають близько 1 млн. паспортів, що означає обкрадання українців держорганами та підприємствами-прокладками на суму близько 500 млн. грн.

У рамках кампанії активісти Демократичного Альянсу разом з громадянами проводять рейди до органів Державної міграційної служби (ДМС) з метою виявлення та припинення порушень законної процедури видачі закордонного паспорту. Вже розглянуто або в процесі розгляду десяток справ громадян проти ДМС, у яких оскаржено неправомірне нав’язування платних послуг.

БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ + Блог Дмитра ТКАЧУКА на Українській Правді


 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА