Запоріжжю презентували новітній спосіб розподілу бюджету
00:00, 25.09.2015
Автор: Адміністратор
В Запорізькому медіацентрі 25 вересня "ДемАльянс" презентував громаді Запоріжжя новітній механізм розподілу бюджетних коштів - "партиципаторний бюджет", відомий також як бюджет участі, чи учасницьке бюджетування.
"Партиципаторний бюджет" зародився після повалення дикторського режиму в Бразилії у 80-х роках минулого століття, як один з способів повернути довіру до влади та залучення населення до громадської активності.
Нині цей принцип широко застосовується на всіх континентах. Для прикладу, в Польщі бюджет участі застосовується більше ніж у 100 містах, в тому числі і у столиці. В Україні лише в цьому році розпочалося експериментальне впровадження бюджету участі з Чернігова, Черкас і Полтави.
Учасницьке бюджетування може відбуватися на рівні всього міста, певного району або певної сфери міського життя (наприклад, освіти чи культури). У ньому може робитися наголос на інтересах всіх мешканців або певної суспільної групи, яка має обмежені можливості участі в міському управлінні. З огляду на цю специфіку, а також національні особливості бюджетного процесу, механізм учасницького бюджетування може коригуватися.
В найпростішому варіанті, бюджет участі полягає у виділенні на ці цілі частини бюджетних коштів (найчастіше близько 3% від загального бюджету міста), які потім мають розподілити на конкурсній основі після проведеного серед мешканців голосування.
Власні проекти на конкурс можуть подавати мешканці міста чи громадські організації. При цьому існує обмеження стосовно вартості одного проекту, щоб фінансування отримали найбільше проектів.
"Найважливішим ефектом від запровадження партиципаторного бюджету є залучення пересічних мешканців до прийняття рішень в місті. Кожен автор проекту має проводити активну рекламну кампанію, задля залучення більшості голосів, що сприяє загальному підвищенню якості проектів та громадської діяльності. До того, ж ми можемо використати технологічні методи голосування із застосуванням BankID чи MobileID, і тим самим ще більше наблизитися до електронного врядування", - розповів Сидоров Юрій, голова Запорізької обласної організації партії "ДемАльянс".
Найважливіше, що метод не потребує законодавчого регулювання та в повній мірі може запровадитися місцевими нормативними актами за наявності політичної волі. Також в цьому питання методичну підтримку голові надавати спеціалізовані організації. Демальянс буде звертатися до міської влади з відповідними пропозиціями.
Прес-служба
Запорізької міської організації
політичної партії “ДемАльянс”
Поділитися Всі новини