Закарпатська прокуратура приховує свої заробітки.
00:00, 01.05.2015
Автор: Адміністратор
Як встановлено рішенням Львівського апеляційного адміністративного суду за позовом керівника районної організації Демальянсу - Валерія Нечаєва прокуратура Закарпатської області намагалася приховати від громадськості заробітки своїх працівників.
Члени Демальянсу, а також інші активісти розпочали оцінку прозорості державних органів щодо отриманих зарплат ще в липні 2014 року.
Так, в повному обсязі інформацію про свої зарплати надали Виноградівська районна та міська рада, РДА, районний суд та податкова інспекція.
Єдиним органом, який відмовився бути публічним та прозорим - виявилась !!!! прокуратура Закарпатської області !!!! , яка не надала інформацію про заробітки конкретних працівників прокуратури Закарпатської області та виноградівських прокурорів.
Замість того, щоб надати інформацію про заробітки своїх працівників, так званий «правоохоронний» орган сам грубо порушив чинне законодавство, зазначивши купу непотрібної заявникам інформації у вигляді кількості посад, їх базових ставок та списків положень і постанов, які визначають порядок нарахування та виплата премій, доплат та заохочень.
На вказані порушення прокуратури Закарпатської області відреагувала Уповноважений Верховної ради з прав людини – Валерія Лутковська у своєму поданні про усунення порушень чинного законодавства. Проте, як і громадськість, так і Валерію Лутковську разом з її поданням прокуратура Закарпатської області «послала» чим подалі.
Головними «кришувальниками» вказаних порушень стали новоспечений прокурор Закарпатської області Володимир Янко, його заступник Русняк Павло, Роман Балита, Мокрянин Микола….
Кінцеву крапку у цій ганебній справі поставив Львівський апеляційний адміністративний суд, який визнав дії прокуратури незаконними, вказав на недоліки відповіді на письмовий запит і зобов’язав прокуратуру повторно розглянути запит по зарплатам.
Нещодавно Уповноважений ВРУ з прав людини також висловилася з приводу заробітних плат чиновників. Правило єдине: «Якщо особа працює і отримує зарплату з Бюджету (який наповнюється з податків громадян), то така інформація повинна бути прозорою і доступною і не може бути обмеженою». Так говорить ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Отримання інформації про зарплати прокурорів є необхідним механізмом при здійсненні громадського контролю за люстраційними процесами в країні.
Будь-яка непрозорість та закритість Держави перед громадою є неприпустимою в сучасних умовах проведення реформування та люстрації колишньої влади.
Закарпатський ДемАльянс готує звернення на Генерального прокурора України про притягнення до відповідальності усіх без винятку закарпатських «прокурорів-кришувальників», які системно порушували право на інформацію про розпорядження бюджетними коштами, а також не виконали подання Уповноваженого Верховної ради з прав людини.