НАЗК відмовляється надати відповідь щодо розслідування по Андріїву
15:16, 13.02.2017
Автор:
Представники Закарпатського ДемАльянсу виявили корупційну складову у діях ужгородського міського голови Богдана Андріїва і звернулися зі скаргою до голови НАЗК Наталії Корчак. Йдеться про корупційну схему дотування із міського бюджету Ужгорода фірми-перевізника, яка належить родичам мера. Попри сплив усіх встановлених законом термінів, відповідь щодо результатів розслідування не надано і досі.
Підставою звернення активістів послужили мільйонні відрахування із бюджету міста як відшкодування за перевезення пільговиків до ПАТ “Ужгородське АТП 12 107”.
Так, у 2016 році сума для всіх фірм становила 13,5 мільйони гривень, а на 2017 рік заплановано майже вдвічі більше – 22,7 мільйони гривень.
Родинні та бізнес-зв’язки між мером Ужгорода, співвласниками та керівництвом фірми є тісними. Його брат і дружина володіють солідними частками підприємства.
Керівником та підписантом ПАТ являється Володимир Козун. Жінка із ідентичним прізвищем, Тетяна Козун, разом із братом Богдана Андріїва Андрієм Андріївим (депутат Закарпатської обласної ради) являється співвласником ще одного підприємства.
Корупційна складова, на думку представників ДемАльянсу, полягає у конфлікті інтересів Богдана Андріїва, адже саме міський голова ставить на голосування усі проекти рішень міськради та підписує прийняті рішення. Про зацікавленість родини у позитивному рішенні міськради ним заявлено при розгляді даного питання не було.
Документи до НАЗК активісти подали 05 грудня 2016 р. Як йшлося у відповіді на звернення, перевірка по даному факту уже тривала за зверненням іншої громадської організації. Відтак було подано запит до НАЗК у порядку ЗУ «Про доступ до публічної інформації» із проханням повідомити про результати розгляду звернення та дату початку перевірки.
Першу відповідь було надано 28 грудня 2016 року. Як зазначалось у документі, перевірка на той час ще тривала в рамках вже розпочатої за зверненням ГО “Під контролем”. Повторний лист, у якому йшлося про те, що відповідь на запит уже надана, надійшла 17 січня.
“Нас цікавили результати. Розглянуто, не розглянуто, притягнуто чи ні, триває перевірка чи закінчена… Відповіді на ці питання ми не отримали. Також важливо коли вона була розпочата і скільки вже тягнеться, – коментує один із ініціаторів звернення Олександ Пересоляк. – По перше, це питання до ефективності роботи НАЗК, по друге, корупційні злочини мають стоки давності, тож такі дії цілком можуть призвести до того, що винуватець уникне відповідальності".
"Місячний термін порушено, це однозначно. Також ця ситуація дає нам всі підстави підозрювати упередженість при проведенні перевірки. Аналогічна ситуація склалася у наших колег із Дніпропетровська. Є вказівка із адміністрації Президента — справа за півмісяця потрапляє в суд. Немає — ось що виходить. За даним фактом ми подали скаргу на пані Корчак Уповноваженому з прав людини. Чекаємо на відповідь 3 березня,” – резюмував він.
Поділитися Всі новини