25 червня членами «Демократичного альянсу» до Ужгородської міської ради у порядку місцевої ініціативи було подано проект рішення «Про впровадження електронних » електронних закупівель в інтересах територіальної громади м. Ужгорода». Більш детальніше про даний проект читайте за наступними посиланням:
02 липня до Ужгородської міської ради було подано близько 100 підписів у підтримку місцевої ініціативи замість 50 –ти, як того вимагає "Положення про місцеві ініціативи у м.Ужгороді"Однак, із зрозумілих причин, на нашу думку: небажання міських чиновників відходити від корупційних схем, місцева ініціатива почала блокуватися із самого початку. Як вбачається із відповіді заступника міського голови Ярослава Шафаря місцева ініціатива буде розглядатися не як місцева ініціатива, а як колективне звернення громадян відповідно до п.2.6. рішення Ужгородської міської ради від 11.04.2014 року №1268 «Про місцеві ініціативи».
Однак, якщо ми передивимося зміст п.2.6. даного рішення «2.6. Термін збирання підписів не може перевищувати 7 календарних днів з моменту реєстрації повідомлення; при недотриманні зазначеного терміну місцева ініціатива розглядається як колективне звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
Тобто, даний пункт не містить вказівку на початок перебігу 7-ми календарних днів для збирання підписів, в т.ч. не визначає початком перебігу ДЕНЬ РЕЄСТРАЦІЇ ПОВІДОМЛЕННЯ та не містить ОБОВ’ЯЗКУ для міського чиновника фіксувати КОНКРЕТНУ ГОДИНУ ТА ХВИЛИНУ (МОМЕНТ) РЕЄСТРАЦІЇ ПОВІДОМЛЕННЯ .
А тому, Ужгородська міська рада повинна була притримуватися загальних норм законодавства щодо обрахунку строку із НАСТУПНОГО ДНЯ ПІСЛЯ ВІДПОВІДНОЇ КАЛЕНДАРНОЇ ДАТИ АБО НАСТАННЯ ПОДІЇ, З ЯКОЮ ПОВ'ЯЗАНО ЙОГО ПОЧАТОК.
Продовження буде.....