Громадськість вимагає відставки прокурора Закарпаття Володимира Янка
00:00, 20.04.2016
Автор:
Понад рік минув з часу проведення під Генеральною прокуратурою акції «Закарпатський прокурор – у погонах вор». Акція під ГПУ 14 квітня 2015 року була спричинена кришуванням Володимиром Янком ряду корупційних та кримінальних правопорушень високопосадовців Ужгородської міської ради.
Однак із того часу у керівництві прокуратурою Закарпатської області нічого не змінилося, а саме: «договорняки», «кришування» корупціонерів та незаконних схем, тощо. Боротьба з корупцією в Закарпатській області має удаваний та показовий характер.
Так, за результатами круглого столу було виявлено, що по 60 кримінальних проваджень, які розпочаті за зверненнями активістів, не пред’явлено жодної підозри. Окремі кримінальні провадження тривають по декілька років. При цьому в більшості випадків з приводу бездіяльності у перелічених кримінальних провадженнях мали місце усні та письмові звернення саме на ім’я обласного прокурора Володимира Янка.
Окрім того, на круглому столі було встановлено, що конкурс в Ужгородській місцевій прокуратурі пройшов із порушенням. Комісія діючи за межами своєї компетенції та повноважень, затвердила за результатами проведених співбесід рейтинговий список кандидатів на керівні посади, який є відмінним від рейтингового списку кандидатів сформованого цією ж комісією за сумарними результатами незалежного тестування.
На круглому столі було виявлено «кришування» керівництвом прокуратури Закарпатської області нових власників земельної ділянки тенісних кортів за адресою Електрозаводська, 51 м.Ужгород, що виявилося у не подачі апеляцію на рішення на рішення господарського суду Закарпатської області від 27.11.2015 року у справі № 907/491/15.
Бездіяльність прокурора Закарпатської області Володимира Янка щодо не подачі позову до нового власника історичної пам’ятки «Корона», який не виконує зобов’язання перед Ужгородом на понад 8 млн. грн.. також має ознаки «кришування».
На круглому столі було встановлено, що прокуратурою Закарпатської області позов по скасування рішення Ужгородської міської ради від 09.11.2015 року №1882 про зміну до генерального плану Ужгорода подано лише через 5 місяців з моменту прийняття рішення, при цьому не подано позов по іншим незаконним рішенням на замінованій сесії 09.11.2015 року. По цій же справі прокуратурою забезпечення позову подано вже після нового рішення Ужгородської міської ради від 10.03.2016 року, яким повторно внесено зміни до генерального плану Ужгорода, всупереч письмовим зверненням Баранинської сільської ради та активістів про необхідність завчасного реагування на дії Ужгородської міської ради. Такі дії прокуратури Закарпатської області свідчать про її вибірковість, погодження своєї діяльності із третіми особами та навіть корупційність.
За результатами загальноміського віче 10.04.2016 року у м. Ужгороді було прийнято недовіру прокурору Закарпатської області В.М. Янко через невжиття ним жодних заходів прокурорського реагування на замінованій сесії Закарпатської обласної ради 05 квітня 2016 року. В.М. Янко був особисто присутній на замінованій сесії під час голосування депутатів за за сепаратистське звернення Закарпатської обласної ради за №259 від 05.04.2016 року з приводу автономії Закарпаття, в якому міститься посилання на референдум 1991 року. Через викликаний суспільний резонанс із самого звернення було прибрано посилання на автономію, хоча таке містилося в проект звернення і під час голосування проект звернення не корегувався.
Вся ця бездіяльність прокурора Закарпаття змусила звернутися до прокурора Закарпаття Володимира Янка з вимогою залишити посаду протягом п’яти днів.
Активісти збирають 26.04 у вівторок о 12. 00 мітинг під прокуратурою Закарпатської області з ВИМОГОЮ ВІДСТАВКИ ВОЛОДИМИРА ЯНКА.