Житло для учасників АТО в санітарно-захисній зоні
00:00, 18.03.2016
Автор:
Активістами Тернопільської міської організації політичної партії ДЕМАЛЬЯНС встановлено масштабне порушення містобудівного законодавства в м. Тернополі, при наданні учасникам АТО та багатодітним сім’ям земельних ділянок на території кварталу садибної житлової забудови по вул. Микулинецькій.
Зі слів міського голови Тернополя п. С. Надала «Санстанція провела усі необхідні перевірки. Встановила, що ця територія повністю придатна для забудови, повністю придатна для проживання». (https://www.youtube.com/watch?v=Jpvvfr9og34 ).
Однак встановити точно де розміщена ця територія чи бодай глянути, на зазначену вище, містобудівну документацію, котра згідно законодавства має бути опублікованою, - неможливо. А це й не дивно, адже «Схема генплану використання території кварталу садибної житлової забудови по вул. Микулинецька у м. Тернополі» не проходила процедури громадських слухань і не опублікована публічно. Проте це не завадило, всупереч вимог законів України, затвердити цю схему рішенням виконавчого комітету №1171 від 19.11.2014 р. і надавати ділянки. При чому досі ця містобудівна документація не є публічною.
Поспілкувавшись із громадськими активістами, які виступали на захист інтересів воїнів АТО нам вдалось отримати цю схему, котра погоджена начальником відділу земельних ресурсів та начальником управління містобудування архітектури та кадастру п. Бесагою В.Й. Зауважте це прізвище.
Знайшовши цю ділянку на оприлюдненій у Тернопільській міській раді містобудівній документації (план зонуваня території м. Тернополя) було встановлено, що більша частина цієї ділянки знаходиться в санітарно-захисній зоні підприємства 1-3 класу шкідливості.
Але як же слова мера? Виявляється, що слова «всі необхідні перевірки санстанції» стосуються відсутності життєдайних яєць та личинок глистів, пестицидів та випромінювання у ґрунті. Є й лист начальника відділу земельних ресурсів п. Кібляра, котрий стверджує, що згідно з генеральним планом м. Тернополя будівництво житлових будинків на земельній ділянці, виділеній для Тернополян учасників АТО, може бути, якщо воно не суперечить державним будівельним нормам. Отже, підпис п. Бесаги В.Й. на затвердженій схемі і є підтвердженням відповідності державним будівельним нормам.
Але всім відомо, що державні будівельні норми не дозволяють розміщення житла в санітарно-захисних зонах, адже вона створюється саме для забезпечення нормативної віддалі від джерел шкідливих викидів, зокрема, до житла!
Враховуючи викладене, Тернопільська міська організація політичної партії ДЕМАЛЬЯНС направила на адресу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області офіційний запит щодо можливості житлового будівництва в санітарно-захисній зоні підприємства і отримала відповідь з посиланням на нормативні документи, що «… розміщення житлових будинків з придомовими територіями… дитячих дошкільних закладів…, садів, парків, садівничих товариств… в санітарно-захисній зоні не можна допускати». А також зазначено, що органами Держсанепідслужби області не погоджувалось жодних проектних матеріалів, які б давали можливість розміщувати житлові будинки в санітарно-захисній зоні. Аналогічна відповідь прийшла з міського управління Держсанепідслужби. Від себе додамо, що ці ділянки не можна розміщати і на перспективу в санітарно-захисній зоні.
Спільно з громадськими активістами інших організацій встановлено, що об’єктами, котрі накладають таку велику санітарно-захисну зону на територію надану під забудову є два підприємства з виробництва асфальту, одне з яких відноситься до КП “Міськшляхрембуд” директор Володимир Малко, інше - ПАТ "ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КОМБІНАТ ПО ВИРОБНИЦТВУ ШЛЯХОВО-БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ", що є державною власністю.
А ще дивнішим є те, що генеральним планом міста житлова забудова у цьому районі ніколи не передбачалась. Під садибну забудову генпланом пропонується виділити 1300 садибних земельних ділянок кожна площею 0,1 га (2147 ділянок площею 0,6 га) в нормальних районах міста. Чому міська влада не хоче дотримуватись стратегії розвитку міста, яка визначена генпланом? Чому людей обманом пхають на ділянки, які окрім виявленої вище проблеми, мають ще й проблеми із несприятливими ґрунтовими умовами та складним рельєфом? Сподіваємось, що відповідь на ці питання нададуть правоохоронні органи.
Якість поданої «Схеми генплану використання території кварталу садибної житлової забудови по вул. Микулинецька у м. Тернополі» та відповідність її будівельним, санітарним, протипожежним нормам, схеми, які вимальовуються із асфальтовим заводом, це предмет розслідувань, котрі ще тривають. Але громада Тернополя повинна вже знати як її обманюють, розігруючи якісь свої схеми, прикриваючись піклуванням про воїнів АТО.
Невже людина, котра ризикуючи своїм життям забезпечує спокій, в тому числі можновладцям, заслуговує на таке цинічне відношення до себе?!
Поділитися Всі новини