Як громадський туалет перевели в ранг підприємства обслуговування, або схема "дерибану" парку Тернополя
00:00, 23.03.2016
Автор:
Враховуючи значний суспільний резонанс, який викликають в тернополян наміри міської влади забудовувати зелені насадження загального користування у місті, експертами політичної партії «ДемАльянс» вивчено дане питання на прикладі парку ім. Т.Г. Шевченка.
За матеріалами генерального плану міста, зелених насаджень загального користування у місті є менше від потреби майже у два рази. Тобто ніяких перспективних забудов і зменшення площ існуючих зелених насаджень бути не може, а відповідно з пояснювальною запискою до генплану і не передбачається.
Однак площа парку ім. Т.Г. Шевченка, згідно кадастрової карти, становить 16,3436 га замість 22 га, які зазначено в генплані, тобто не вистачає 5,7 га. Як виявляється ділянки для заняття спортом, стоянок автомобілів, вхідної мощеної частини чомусь вилучені з площі парку, не дивлячись на те, що вони все одно обслуговують його комплекс, і за державними нормами повинні належати парку.
Проте, це порушення виявилось квіточками, справжньою ягідкою стала ділянка за кадастровим номером 6110100000:02:021:0029. Ця ділянка з газонами, доріжками та багаторічними зеленими насадженнями, (повноцінні зелені насадження загального користування площею 0.4387 га) була цинічно відділена від території парку, з цільовим призначенням як землі громадського призначення. У генеральному плані, розміщеному на сайті міської ради, це уже існуючі землі площею більше 4 тисяч м2, територій установ і підприємств обслуговування. Але на території вказаної земельної ділянки крім будівлі туалету та зелених насаджень немає нічого, і вже точно не спостерігається ніяких установ і підприємств (туалет не є установою, тим більше підприємством).
Рішення щодо даної земельної ділянки ми знайшли на сайті міської ради. На наш запит отримали весь пакет долучених документів. Рішення датоване від 15.02.2013 р. за № 6/29/79, у відповідності з яким ті ж 0.4387 га надаються КП фірмі «Тернопільбудінвестзамовник» для будівництва та обслуговування адміністративного будинку за адресою вул. Білецька і відносять їх до земель житлової та громадської забудови.
Згідно п. 8 висновку Головного управління Держземагентства у Тернопільській області ця земельна ділянка, на час прийняття рішення, не надана у власність та постійне користування.
То ж яким чином у генеральному плані міста могла з’явитись ця ділянка, коли згідно з офіційним листом інституту «Діпромісто», на інформаційний запит ПП «Демократичний альянс», генеральний план був направлений міській раді ще у 2008 році, а затверджений на початку 2010 року, і з цього часу змін не вносилось. Під час розробки та затвердження генплану про забудову цієї ділянки ніхто, згідно з державними нормами та Законодавством України, навіть думати не мав права.
Чому ділянка на генплані із сайту міської ради позначена як окремо існуюча від території парку? Чи не наносилась ця ділянка одночасно із ділянкою за Дальнім пляжем (див. попередню статтю «Вілла-гараж п. Гуди І.Б.»), адже позначення однакові?
Ким тоді здійснено внесення змін у містобудівну документацію «Генеральний план міста Тернополя» без дотримання процедури визначеної законодавством, чому без громадських слухань? Думаю питання тут риторичні, адже громада ніколи б не дозволила забудовувати жоден з парків Тернополя.
Чи є якесь справжнє, не підроблене місце на нашому генплані, чи його перетворили на дишло, і хто ж його повертає щоб так вийшло? Правоохоронні органи повинні дати на це відповідь, і чим швидше, тим менше шкоди буде нанесено місту.