Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Тернопільський ДемАльянс продовжує боротися із земельним дерибаном

00:00, 11.02.2017

Автор:

Новина

ДемАльянс вже писав про скандальне виділення Тернопільською міською радою земельної ділянки обласній прокуратурі та судовий позов на це рішення від журналіста і депутата міської ради Андрія Шкули https://www.facebook.com/ternopil.demalliance/posts/1234914706597596

Відвідавши нове судове засідання у цій справі та висловивши таким чином, з багатьма іншими небайдужими тернополянами, протест щодо чергового земельного дерибану в Тернополі, члени ДемАльянсу були вражені «аргументацією» представників міської ради та прокуратури. 

Зокрема, дивним є твердження згаданих сторін процесу, що попереднім використанням цієї спірної земельної ділянки була житлова забудова. Яким чином це могла бути житлова забудова, якщо ділянка знаходилась частково в межах червоних ліній проспекту Степана Бандери, санітарній зоні підприємства «Зелене господарство» та частково на самій території цього підприємства. На жодній із цих територій будівництво житла не дозволено і його там ніколи не було. До того ж, в санітарній зоні не дозволяється його розміщення навіть на перспективу. Генпланом міста, в тому варіанті, котрий єдиний проходив усі експертизи, чітко вказано, що це зелені насадження спеціального призначення. 

І не могло бути інакше, адже мінімальні санітарні зони підприємств становлять 50 метрів, що зазначено в п. 4.5 ДБН 360-92*. Окрім цього, наявність таких територій розплідників (зеленого господарства), поблизу зелених зон (парку) гарантовані громаді міста Законами України і є обов’язковими до виконання (п. 5.13 цього ж ДБН).

Пояснення, що у плані зонування, котрий був розроблений до затвердження генплану, та у новому генплані - це житлова забудова, не витримує жодної критики. Логічно, якщо план зонування не відповідає генплану, слід керуватись генпланом тому, що це первинна містобудівна документація, котра пройшла експертизу та громадські слухання. Внести зміни у містобудівну документацію, всупереч затвердженому генплану теж не можна, адже у п.5 ст.18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» однозначно вказано, що внесення змін до плану зонування території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту.

Зрештою, керуючись здоровим глуздом, вирішення проблеми знайти не важко, якщо прокуратура має право отримати землю, то надайте їй її у нових мікрорайонах, де маса вільних ділянок. Не знищуйте санітарні зони та зелені насадження, котрі і так зменшуються катастрофічними темпами. 

Шановні тернополяни, давайте доведемо меру і його команді, що громада вміє відстоювати свої інтереси, не дасть себе обманювати і не дозволить знищувати місто. Запрошуємо активних та небайдужих мешканців взяти участь у наступному засіданні суду, який має відбутись 22 лютого о 15й годині в Тернопільському міськрайонному суді за адресою вул. Котляревського, 34.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА