Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Рейтинг зарплат міських голів і співвідношення з середніми зарплатами простих громадян

12:40, 18.02.2019

Автор:

Новина

Нещодавно тернополяни дізнались про чималий розмір заробітної плати міського голови Сергія Надала, саме 813 832 грн. за рік. Багато це, чи мало? Все пізнається у порівнянні. Тому команда ДемАльянс Тернопіль вирішила отримали інформацію про розмір заробітних плат голів інших обласних центрів країни, щоб наочно продемонструвати на скільки великий дисбаланс їхніх офіційних доходів.

Ми направили запити про розмір заробітної плати мерів в усі обласні центри України (крім окупованих територій). Не всі виконали норму закону, та надали повну відповідь. Зокрема Харківська міська рада надала лише оклад мера, а доплати, премії та надбавки неправомірно визнала персональними даними. 20 мерій відгукнулись на наші запити і надали необхідну інформацію, на основі якої ми сформували своєрідний хід-парад зарплат мерів (див. інфографіку). В цій категорії мер Тернополя займає почесне друге місце.

Але найцікавішим є порівняння співвідношень зарплат голів міст і середніх зарплат простих громадян, а також міжнародний досвід. Тож ми продовжили розслідування.

Слід звернути увагу, що розміру середніх заробітних плат по містах України (окрім Києва) у відкритих джерелах ми не знайшли, тому використали інформацію про середні заробітні плати по відповідних областях. Заради справедливості зазначимо, що в рейтингу немає мерів Харкова, Чернівців та Луцька, оскільки мерія Харкова не виконала норму закону і надала лише оклад мера, а у двох інших містах відсутні голови міст. У Кропивницькому, за заявою мера, його заробітна плата виплачується малозабезпеченим громадянам міста. 
В результаті беззаперечним лідером в Україні став мер Тернополя п. Надал з показником 9,7 (саме в стільки раз зарплата мера перевищує середню по регіону) (див. інфографіку).

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА