Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Порівняльний аналіз вартості громадського транспорту в обласних центрах України

11:51, 24.01.2018

Автор:

Новина

Останнім часом питання громадського транспорту (вартості та нововведень щодо оплати проїзду) стало однією з найактуальніших тем нашого міста. Більше того, зростання вартості проїзду у громадському транспорті є особливо актуальним на фоні загального зубожіння українців, адже підвищення тарифів здатне суттєво вплинути на сімейний бюджет мешканців усіх міст країни.

Щороку Тернопільський ДемАльянс проводить моніторинг вартості проїзду в громадському транспорті усіх обласних центрів України (результати минулорічного дослідження).

Цьогорічний аналіз показав (див. інфорграфіку), що найдешевшим проїздом в наземному електротранспорті можуть скористатись мешканці Дніпра, де вартість квитка становить всього 1,50 грн, тоді як найвищу ціну за проїзд (4 гривні), Вам доведеться сплатити у Києві. Таку ж ціну (4 грн) Ви викладете за проїзд у електротранспорті Тернополя. Зауважимо, що згідно останніх даних Держкомстату середня заробітна плата за січень-листопад 2017 р. на Тернопільщині склала 5437 грн, що вже традиційно є найнижчим показником в Україні. Аналогічний показник у Дніпропетровській області 6820 грн, а для Києва 10870 грн, а тепер порівняйте це з вартістю проїзду.

У Луганській та Донецькій областях вартість проїзду електротранспортом вартує 2 та 3 грн відповідно (дані взяті для Сєвєродонецька та Краматорська).

Вартість проїзду у маршрутках коливається від 3 грн у Сєвєродонецьку до 8 грн в окремих маршрутках Києва. Найбільш сприятливі для мешканців міст тарифи в Ужгороді, Івано-Франківську, Чернівцях, Хмельницьку, Вінниці, Черкасах та Сумах. У Тернополі, Львові, Житомирі, Полтаві та Запоріжжі Вам доведеться викласти за поїздку маршруткою 5 грн.

Попри встановлені тарифи, на проїзді у громадському транспорті можна економити.

Кожне місто пропонує це робити по-різному. Наприклад, в електротранспорті Житомира при оплаті за проїзд карткою VISA з безконтактною технологією, пасажир отримає кожну другу поїздку безкоштовно. У багатьох містах є можливість скористатись е-квитком, який дасть можливість здійснити поїздку за зниженим тарифом.

У Тернополі при оплаті електронним квитком чи «Карткою тернополянина» можна зекономити 1 грн на кожній поїздці. Вартість електронного квитка становить 20 грн, тоді як виготовлення «Картки тернополянина» вартує 57 грн – різниця в ціні очевидна.

Підсумовуючи, можемо констатувати: вартість проїзду з року в рік зростає та перетворюється на суттєву статтю витрат сімейного бюджету мешканця кожного міста. Аналізуючи дані наведені в інфографіці, логіку підняття тарифів по містах зрозуміти важко, як і важко зрозуміти адекватність вартості проїзду у громадському транспорті його якості.

Ми вдячні за допомогу в розробці інфографіки адміністрації групи ФБ Тернопільські плітки та усім небайдужим мешканцям міст України за збір необхідної для дослідження інформації. Якщо даний матеріал був цікавим для Вас – вподобайте нашу сторінку у Фейсбуці ДемАльянс Тернопіль, щоб мати змогу й надалі одержувати цікаві, корисні та оперативні новини.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА