Земельні схеми "СумиГаз". Скільки мільйонів не отримала громада?
00:00, 20.05.2016
Автор:
ПАТ «Сумигаз» виконують роботи по будівництву споруд та прокладання газових мереж із порушенням чинного законодавства. “СумиГаз” вказують у декларації недостовірні дані, тим самим захоплюють землі і незаконно зводять газові мережі.
Так, протягом вересня 2013р. - грудня 2015 р., було надано 781 декларацію на початок будівництва споруд та газових мереж у Сумський області, які були заповнені з порушенням законодавства. Усе це коштувало сумчанам недорахування у 40 мільйонів гривень до міського та обласного бюджету, шляхом накладанням штрафу за порушення законодавства.
«Кришує» ці недоліки управління державної архітектурно-будівельної інсекції. Адже, лише після отримання декларації про початок будівельних робіт від ДАБІ, можна почати будівництво.
Фактично, декларація “СумиГаз”заповнена з грубим порушенням. Земельні відносини не оформлені. Немає містобудівних умов та обмеження забудови. Також, порушується закон України “Про охорону культурну спадщину”, шляхом будівництва в межах історичного ареалу. На ці моменти, УДАБІ саме і “закриває очі”.
- На разі, “СумиГаз” прикриваючись незаконно виданими деклараціями
Інспекції архітектурно-будівельного контролю завдали збитків громадам міста та області на суму 40 млн. грн. Зрозуміло, що УДАБІ не випадково “закривав очі” та сприяв всім порушенням у сфері земельного законодавства, - заявив заступник голови сумського “ДемАльянсу” Василь Бесараб.
Голова Сумського ДемАльянсу Дмитро ШЕСТЕРНЬОВ надав пропозиції вирішення цієї проблеми:
- накладання штрафу на ПАТ "СумиГаз" за самочине будівництво;
- притягнення керівництва інспекції будівельно-архітектурного контролю до кримінальної відповідальності;
- прикриття цієї корупційної схеми; змусити ПАТ "СумиГаз" "узаконити" все самочине будівництво на території Сумської області". Для цього ми звернулись до прокурати, за одним з фактів цього порушення було відкрито кримінальне провадження, а саме за встановлення ГРС за адресою пров. Інститутський, 34, прямо біля території школи.
У подальшому, ми звернемось до Генеральної прокуратури та будемо шукати підтримки народних депутатів України, та надамо пропозиції до Сумської міської ради та Сумської обласної ради щодо дій, які необхідно вчинити для скасування декларацій про завершення будівництва виданих СумиГазу інспекцією.”
Поділитися Всі новини