Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Пільги для студентів – подарунок влади перед виборами?

00:00, 10.08.2015

Автор:

Новина

Схоже, питання, що стосується пільгового проїзду для студентів у сумському електротранспорті вдалося зрушити з місця. Кілька днів тому на сумському муніципальному порталі був оприлюднений проект рішення про встановлення студентам денної форми навчання ВНЗ та професійно-технічних навчальних закладів пільгового проїзду в тролейбусах Сум. Якщо депутати міськради на сесії проголосують «за», то з 1 вересня цього року студенти матимуть можливість їздити в електротранспорті за півціни.

Та винесення цього питання на розгляд місцевих обранців відбудеться зовсім не за ініціативи Сумської міської ради. Вже майже рік обласний осередок ВМГО «Молодь Демократичного Альянсу» наполегливо домагається виконання рішення Сумського зарічного суду. Нагадаємо, що в жовтні минулого року суд задовольнив вимогу студентки Юлії Трофімцової з приводу надання їй пільгового проїзду в міському електротранспорті. 

Однак, комунальне підприємство «Електроавтотранс» возити студентів за півціни відмовилося, мовляв, компенсувати такі витрати повинні з міського бюджету та й порядку надання пільгового проїзду немає. Вирішення цього питання міська рада тягнула довгими місяцями, проте, мабуть, перед місцевими виборами й вирішила зробити студентам приємне. 

У додатку до проекту рішення, котре підготовлено відділом у справах сім’ї, молоді та спорту СМР, міститься порядок надання пільгового проїзду студентам (https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fwww.meria.sumy.ua%2Fengine%2Fdownload.php%3Fid%3D23937&embedded=true ). Відповідно до документу проїзд для студентів забезпечуватиметься за наявності пільгового місячного проїзного квитка, який можна буде оформити за допомогою студентського квитка. 

За півціни можна буде їздити з 1 вересня по 30 червня двічі на день (крім неділі та святкових днів). Проте як саме відмічатиметься  дві поїздки в день – порядком не передбачено. Та й з яких розрахунків студентській молоді  пропонується 52 поїздки на місяць – теж незрозуміло. Кожен із бажаючих, щоб отримати такий «проїзний», повинен буде повідомляти керівництво свого ВНЗ за місяць. Потім забирати квиток у представника навчального закладу. 

«Подібний порядок отримання таких «проїзних» діяв уже в 2008 році. Проте експеримент провалився. Студентам вишів міста місячні квитки потрібно було оформляти заздалегідь та забирати їх в Сумській міській раді, - говорить активіст «ДемАльянсу» Дмитро Шестерньов. – Значно простіше б було запровадити разові проїзні квитки. Студент заходить у тролейбус, показує кондуктору студентський квиток і отримує відповідний «проїзний» за півціни. Це значно зручніше для молоді. Тим більше, такий принцип щодо реалізації пільгових квитків нині діє і в інших містах України, де для цієї категорії осіб встановлені пільги». 

І, відповідно, по кількості проданих пільгових квитків і можна буде встановити суму грошової компенсації з міського бюджету. Такий порядок, впевнені представники «ДемАльянсу», для всіх значно спростить процедуру оформлення пільгових квитків: ВНЗ міста не доведеться формувати списки студентів, «Електроавтотрансу» - обробляти подану інформацію та реалізовувати місячні квитки, а студентам – планувати свої поїздки в тролейбусі на місяць вперед.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА