Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Новий транспортний конкурс у Сумах: поліпшення чи пАкращення?

00:00, 16.05.2016

Автор:

Новина

Незабаром у Сумах буде проведено новий транспортний конкурс. Проте чи буде це новий конкурс – виникають сумніви. Причиною цих сумнівів став новий договір. У ньому відсутні пункти, які були обов’язковими до виконання, і за які так довго боролася громада. Активісти Сумського ДемАльянсу вирішили розібратися у проблемі і запропонувати дієві зміни.

Влада йде на поступки перевізників?

Такий висновок можна зробити проаналізувавши текст нового договору, за яким буде проводитися співпраця перевізників і влади. А ще більше року тому, виконком і міський голова навіть нічого чути не хотіли про підвищення тарифів і голосно обіцяли розірвати договори з перевізниками. Чого, зрозуміло, не сталося…

Єдине, що за минулий рік зроблено, так це «мирова угода» або підвищення штрафів за порушення норм. Наприклад, одноденний страйк обійшовся би перевізнику у тисячу неоподаткованих мінімумів, а це 170 тисяч гривень.

Це рішення було прийнято менше року тому. Щодо сьогодні, планується зменшення штрафів або взагалі їх анулювання.

Отже, місцева влада пішла на поступки для перевізників? Так, перевізники згідно з новим договором мають значно більше поступків і свободи. Наприклад:

  • GPS та відеоспостереження «за (НЕ) бажанням» перевізника;
  • На зупинці можна зупиняти НЕОБМЕЖЕНУ кількість транспорту;
  • Резервний автобус може бути НА КЛАС НИЖЧЕ звичайного;
  • Автобус для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями – НЕОБОВ’ЯЗКОВО;
  • ВІДСУТНІСТЬ МІНІМАЛЬНИХ ВИМОГ до умов праці водіїв;
  • БЕЗ форми для водіїв та логотипів підприємств на кузовах машин.

У результаті затвердження цього договору ми отримаємо – нічого, а перевізники: більше прав, менше обов’язків, повну відсутність штрафних санкцій, зменшення можливостей для розірвання договору.

Сама за цих умов перевізники зможуть влаштовувати нові "страйки" та провокації для підвищення тарифів. Певно, ігнорувати місцеву громаду також стає звичним явищем.

А що реально змінити?

Активісти Сумського ДемАльянсу Максим ЄВСЮКОВ і Дмитро ШЕСТЕРНЬОВ запевняють, що внесення пропозиції до міськвиконкому зможе запобігти прогнозованому свавіллю перевізників. Максим ЄВСЮКОВ виділяє основні вимоги, які повинні бути обов’язково включені до нового договору:

«Основними вимогами ДемАльянсу є укладання договорів не більше ніж на три роки, повернення у договори пункту який передбачає наявність на маршруті хоча б одного автобуса пристосованого для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями; передбачити розділ про систематичну заміну рухомого складу перевізників (наприклад не менше 10% нових автобусів в рік); надати громадськості можливість проводити контроль за виконанням умов договору (з юридичними наслідками) та передбачити можливість автоматичного розірвання договору незалежно від політичної волі міського голови».

«Навіть повернення до попереднього договору не вихід. Наразі, у нас є всі важелі щоб поставити свої, реально виконувані, умови перевізникам. Шляхом передбачення у договорах суттєвих сум штрафів за з’їзд з маршруту та передбачення дієвого механізму їх застосування, ми покладемо край такому дикунству як «страйк перевізників», що фактично є провокацією з метою домогтися підвищення тарифів. Однак, ми знову бачимо супротив міської влади, яка замість того аби ставити перевізників «в рамки» скасовує всі штрафні санкції для перевізників і відмовляється від будь-яких реальних важелів впливу на них», - заявляє голова Сумського ДемАльянсу Дмитро Шестерньов.

 

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА