Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

ДемАльянс-Суми: Сайт електроних петицій - майданчик для популізму

13:16, 09.05.2016

Автор:

Новина

Кілька місяців тому у сумчан з’явилася можливість користуватися онлайн-сервісом https://e-dem.in.ua/sumy, який би мав забезпечувати право громадян на колективне звернення шляхом подання «електронної петиції».

Проте через кілька тижнів нововведення почало показувати свої недоліки: за не зрозумілих причин модератори почали відхиляти петиції або взагалі видаляти їх із бази даних.

Ось що сталося з пропозицією, котру подав до розгляду екс-мер Сум Генадій Мінаєв:

«На сайті єдиної системи місцевих петицій «Е-Dem.In.Ua» подав на розгляд петицію з вимогами до Сумської міської ради. Після подачі минув уже тиждень. Як-то кажуть наші північно-східні сусіди – «ні атвєту, ні прівєту». Хоча на сайті за цей час було додано чотири нових петиції. Більш того, петиція, яка була подана мною, не знаходиться навіть у розділі «Мої петиції / підписані мною». Тобто, запис взагалі був видалений з бази даних!»

Ще одна пропозиція сумчанина щодо звільнення заступника міського голови була відхилена з аргументацією: звільнення заступника – повноваження виключно голови Сумської міської ради.

Та найцікавіше в тому, що рішення модератора чи відповідь на такі петиції, їх ігнорування, видалення неможливо буде оскаржити в жодному суді.

Як зазначає голова Сумського ДемАльянсу Дмитро Шестерньов, у Законі України «Про звернення громадян» вказано, що збір підписів на підтримку петиції здійснюється на офіційному веб-сайті органу влади або на сайті громадського об’єднання. Сайт електронних петицій - не є офіційним для жодного органу місцевого самоврядування СМР, а також не належить жодному громадському об’єднанню, оскільки інформації щодо його назви у СМР немає.

«Застосувати будь-які санкції до чиновників неможливо, бо Єдина система місцевих петицій не функціонує у відповідності до чинного законодавства. Це, по суті, "фількина грамота". Тому чиновника, який просто проігнорує петицію неможливо притягнути до будь-якої відповідальності, - наголошує Дмитро Шестерньов. –

Тому, схоже, що цей електронний сервіс став просто ще одним майданчиком для популізму політиків та своєрідним опіумом для сумчан».

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА