Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Рівне: “Курс Молодого Лідера” від Молоді ДемАльянсу успішно завершено

02:00, 26.11.2012

Автор: Адміністратор

Новина

У Рівному завершилася серія семінарів проекту “Академія лідерства та саморозвитку”, реалізованого Рівненським осередком Молоді ДемАльянсу.

Просвітницький проект “Академія лідерства та саморозвитку” скадається  з двох етапів - дводенних навчальних семінарів. Теми, які обговорювали учасники та експерти стали різноманітними, корисними та актуальними.

Тарас Дроздовський, член правління Рівненського осередку Молоді ДемАльянсу, розповів активній молоді Рівного про суть та ознаки лідерства. Навчаючи учасників, Тарас зазначив, що лідерство полягає не лише в великих вчинках і величі окремої людини. Лідерство проявляється в повсякденній діяльності, кожен може його в собі розвинути.
Вправа <Статуя лідера>
Також Тарас Дроздовський ознайомив учасників навчання з тайм-менеджментом - вмінням раціонально планувати свій час.

Ще один спікер Віталій Примак навчив учасників працювати із засобами масової інформації. Він закцентував увагу на тому, як можна налагодити комунікації зі ЗМІ, як влаштувати подію, аби вона зацікавила журналістів. Молоді лідери попрактикуватися - поділившись на команди, вони проводили свої прес-конференції.

Приємним моментом для учасників проекту виявився візит Романа Семенюка - члена правління  ВМГО “Молодь ДемАльянсу”, адже він досвічений тренер та має чим поділитися. Роман розповідав про основи командотворення - створення команди та ефективної взаємодії в ній для досягнення поставлених цілей.

По завершенню першої серії навчальних семінарів учасники отримали домашнє завдання - кожен з них мав написати есе на тему: “Роль цінностей у житті людини”, а також обрати серед відомих людей теперішнього та минулого трьох, які є лідерами, та трьох, які не є лідерами.

Домашнє завдання виконали усі учасники. Єдиною складністю для них було визначити осіб, які не є лідерами. Навіть під час обговорення домашніх завдань виникало багато дискусій, суперечок щодо того, чи є певна особа лідером чи ні.

Друга серія навчальних семінарів стала також дуже насиченою та плідною.

Перший навчальний день розпочався з розмови про те, що змінилося у житті учасників за три тижні після перших семінарів. Організаторам Академії було приємно чути, що кожен з учасників відчув зміни у своєму житті. Хтось почав інакше мислити, хтось став впевненішим у собі.

Згодом викладач Острозької Академії Катерина Сімак розповіла учасникам про мультинаціональну взаємодію. Тренерка звернула увагу на різні міжнародні обмінні програми, які відкривають можливість побачити світ та поспілкуватися з іноземцями.

Катерина розповідала і про помилкові стереотипи, які формуються у іноземців щодо українців, та навпаки - про помилкові стереотипи, що формуються в українців щодо іноземців. Зазвичай іноземці вважають, що українці вживають багато спиртного та їдять сало на сніданок, обід та вечерю. Катерина зазначила, що основною причиною помилкових стереотипів є те, що люди дуже мало знають про інші країни.
Персональні завдання учасникам проекту
Ще одна тема, з якою ознайомилися учасники навчання від Молоді ДемАльянсу - це основи юридичного самозахисту. Юрист Катерина Горбатюк розповіла молоді про Закон України “Про доступ до публічної інформації” - як про можливість отримувати інформацію про державні органи у зручний спосіб.

Також, Катерина розповіла про правила спілкування з органами внутрішніх справ. Зокрема, велася мова про те, як повинен поводити себе громадянин України у спілкуванні з органами внутрішніх справ та що дозволено працівнику міліції при спілкуванні з цивільним населенням.

Говорили і про захист прав споживачів. Юрист Катерина Горбатюк звернула увагу на те, куди потрібно звертатися, коли придбано неякісний товар, або ж коли цей товар наніс шкоду споживачу.

Пізніше учасникам розповідали про “Інформаційні технології у лідерстві”. Спікер Тарас Дроздовський розповів про інформаційне суспільство, про інформаційні пристрої, які полегшують життя громадських активістів. Не забув Тарас розповісти і про соціальні мережі та інформаційне програмне забезпечення.

Наступний навчальний день активістів розпочався з тренінгу “Ораторське мистецтво”. Спікер Марина Попова-Веремчук, член правління Молоді ДемАльянсу Рівного, розповіла про те, як вдало побудувати свій виступ, як поводити себе на співбесіді із роботодавцем. Також, Марина звернула увагу на помилки, яких потрібно уникати при публічних виступах.

Пізніше член Правління ВМГО “Молодь ДемАльянсу” Роман Семенюк розповів активній рівненській молоді про проектний менеджмент - процес управління командою, ресурсами проекту за допомогою спеціальних методів та прийомів з метою успішного досягнення поставленої мети.

Згодом Тарас Дроздовський розповів про основи блогінгу. Він звернув увагу на те, хто такий блогер і що таке блог. Тарас познайомив лідерів із основними заповідями блогера, та розповів де можна розміщати дописи свого блогу.

А далі було тепле та урочисте нагородження учасників. Кожен з молодих людей отримав сертифікат, що підтверджує їхню участь у навчальному проекті від осередку Молоді ДемАльянсу Рівного “Академія лідерства та саморозвитку”.

Команда Молоді ДемАльянсу отримала схвальні відгуки від учасників Академії щодо проведення проекту.

Ось що з цього приводу каже випускниця ”Академії лідерства та саморозвитку” Оксана Семенюк: “Від проекту я отримала масу приємних вражень, багато цікавої та корисної інформації, і звичайно ж - безліч нових знайомств з приємними людьми, з якими маю багато спільних думок та схожі погляди на деякі ситуації”.


Нагородження учасників
Молоді лідери наразі працюють над  домашнім завданням: зробити проект на місцевому рівні, який би вирішив певну проблему або закликав мешканців Рівного до втілення змін.

Команда Молоді ДемАльянсу Рівного щиро дякує усім учасникам та бажає їм майбутніх перемог та успіхів!

Довідково:
На території Рівненської області такого роду просвітницький проект проводиться вдруге. У жовтні - грудні 2010 року активна молодь Рівного також мала змогу стати лідерами -  завдяки проекту команди ДемАльянсу. В 2012 році захід здійснюється за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненського місьвиконкому.


Прес-служба

Рівненського обласного осередку

ВМГО “Молодь Демократичного Альянсу”

[email protected]

Всі новини

© 2011–2022 | Команда ДА