Заява Одеського ДемАльянсу щодо плану зонування території міста
00:00, 31.05.2016
Автор:
Заява Одеської організації політичної партії ДемАльянс щодо спроби «протягнути» міською владою план зонування території (зонінг) м. Одеси
План зонування - це документ, що повинен визначати, для яких цілей та яким чином будуть використовуватися землі міста. Зонінг дуже необхідний для сталого розвитку Одеси: планування цивілізованого бізнесу, упорядкування ринку аренди землі, захисту від незаконної забудови.
Але ж у міської ради свої бачення та плани. 18 травня 2016 р. містобудівна рада при Одеській міській раді, а 30 травня 2016 р. - постійна комісія Одеської міської ради, попри тиск з боку громадськості та деяких депутатів, які вважають проект таким, що містить багато недоліків, порушень законодавства, та направлений на догоду окремим бізнес-структурам - визнали проект зонінгу готовим до розгляду та затвердженню на сесії міської ради.
ЩО значить для міста зонування від команди Труханова:
- забудова узбережжя Чорного моря, в тому числі ділянок пляжів, ресторанами і готелями. Для цього 100-метрову захисну зону моря відрахували від неіснуючого урізу води. У плані зонування відзначено намір намити пісок, проте «намити» можна у невизначеному майбутньому, зате будувати - вже зараз;
- висотна забудова центру Одеси – по запропонованому зонінгу заборона на висотне будівництво в історичних ареалах поширюється лише на невелику територію в самому центрі міста, так що численні багатоповерхівки, подібні до тих, що будуються зараз на вул. В. Арнаутській та площі Л.Толстого, призведуть до остаточного транспортного колапсу в центрі міста, перевантажень міської інфраструктури та руйнування об'єктів історичної спадщини Одеси;
- «одіозні» будівництва, які не передбачені в Генплані, і викликали протести місцевих жителів, в Плані зонування знаходять своє підтвердження і закріплення. 32-поверховий будинок на прибережному схилі, 25-поверхівки в приватному секторі, висотка в серці скверу Шклярука - все це стане законним після голосування депутатами на сесії міської ради;
- необмежена забудова Французького бульвару висотними будівлями, яка призведе до його розширення і перетворення однієї з візитних карток міста в звичайну міську магістраль.
Депутати міськради, апарат мерії, управління архітектури, віце-мер з питань будівництва В'ячеслав Шандрік - ці люди не можуть не знати, що діють проти закону і натраплять на протест широких верств населення. Але вони ризикнули.
Політичну ж відповідальність за їхні дії несе чинний міський голова Геннадій Труханов. Він має вплив на управління архітектури, на комісію з питань планування забудови територій, де 3 з 6 депутатів належать до партії міського голови "Доверяй делам", і на міську раду, де його фракція є найбільшою. ВІДСУТНІСТЬ реакції та мовчазна згода з процесом швидкого ухвалення рішення, свідчить про підтримку міським головою руйнування майбутнього міста як туристичного центру, знищення пляжів, зелених зон і про відсутність стратегічного бачення розвитку Одеси. У той час, поки Львів дедалі агресивніше перехоплює туристичні потоки у Одеси (про що говорить статистика), зберігаючи історію і розвиваючи цивілізований бізнес, наше міське управління використовує Одесу виключно як дійну корову, розпродаючи залишки приморської землі і руйнуючи історичний центр.
Партія ДемАльянс ВИМАГАЄ:
1. Не допустити розгляд питання зонування на сесії міської ради без дотримання законних процедур. Оскільки вказане питання не проходило громадських слухань, як того вимагає закон і Статут міста Одеси, включення цього питання до порядку денного сесії в нинішньому вигляді є протиправним.
2. Провести відкриті громадські слухання з обговоренням плану зонування, у відповідності з нормами Статуту міста. Після проведення таких слухань і збору пропозицій та зауважень мешканців Одеси, має бути створена погоджувальна комісія з розгляду спірних моментів. Лише після дотримання цих процедур документ із планом зонування Одеси можна виносити на розгляд профільної комісії і сесії міської ради. Такі ключові для розвитку міста питання не можуть швидко ухвалюватися в кабінетах.
3. Зняти з посади осіб, які намагаються протягнути ухвалення Плану зонування без дотримання законних процедур: керівника Управління архітектури та містобудування та головного архітектора Олександра Голованова та заступника міського голови В'ячеслава Шандрика, який безпосередньо координує цю сферу.
Поділитися Всі новини