Попередні результати розслідування розгону Одеського Євромайдану
15:08, 10.12.2014
Автор: Адміністратор
В Одеському Кризовому Медіа Центрі відбулась прес-конференція членів робочої групи з розслідування знесення наметового містечка одеського Євромайдану біля пам’ятника Дюку. Перші проміжні результати роботи групи презентували представники від громадськості – Анатолій Бойко, Владислав Сердюк та Кирило Філімонов, а також представник УМВС – Олександр Марушевський.
Член правління Української гельсінської спілки з прав людини Анатолій Бойко нагадав, що робоча група була створена на вимогу громадськості 24 листопада 2014 року. Тоді начальник Головного управління МВС України в Одеській області Іван Катеринчук підписав указ про проведення службового розслідування дій міліції під час подій 25 листопада минулого року. В цей день, після заборони суду на проведення мирних акцій, були знесені намети протестувальників, які вимагали підписання Президентом Януковичем угоди про асоціацію з Європейським союзом, а троє учасників затримано із застосуванням грубої фізичної сили.
Олександр Марушевський проінформував, що після ухвалення постанови Одеським окружним судом про заборону проведення будь-яких акцій з 25.11 до 31.12 2013 року, яке містило негайне виконання, міліція була залучена до охорони громадського порядку підчас виконання цього рішення. На виконання цих заходів були задіяні працівники міліції, зокрема:
- 10 чоловік з відділу карного розшуку (знаходились в резерві на базі ОМУ ГУМВС);
- по 20 чоловік з чотирьох районних відділів міліції;
- 40 чоловік з полку Патрульної служби ОМУ ГУМВС, які перебували в резерві (в автобусах) неподалік Приморського бульвару;
- 1 представник міського управління.
Особистості 74 вказаних осіб встановлені, решта встановлюються, 5 залучених представників міліції з Суворовського райвідділу міліції звільнені з органів внутрішніх справ.
Як зазначив Владислав Сердюк, члени робочої групи з представників громадськості вивчили відеоматеріали, які стосуються подій 25.11.2013 р. біля пам’ятника Дюку на Приморському бульварі, опитали свідків з числа представників «Євромайдану», які були на той момент в наметовому містечку, працівників виконавчої служби, які виконували рішення суду та деяких працівників міліціїї.
З отриманої інформації попередньо вбачається перевищення службових повноважень працівниками міліції, які були задіяні в охороні громадського порядку.
Голова обласної організації політичної партії Демократичний Альянс Кирило Філімонов, що був відповідальним за проведення безстрокової акції і безпосереднім учасником подій на площі біля пам’ятника Дюку, відзначив: «Розслідування, яке зараз проводить міліція має встановити не лише всі деталі і дії кожного правоохоронця, а також і інших учасників тих подій - осіб, які безпосередньо здійснювали демонтаж наметів і обладнання, працівників виконавчої служби, виконкому Одеської міської ради і суддів, що винесли рішення про заборону акцій. Також слід встановити приналежність вантажного автомобіля, яким було вивезено майно учасників акції і перебування цього майна».
Демократичний Альянс вже підготував і направляє на розгляд Тимчасової слідчої комісії, що працює на підставі закону «Про відновлення довіри до судової системи» скарги на суддів Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О. та Єфіменка К.С., що ухвалювали рішення про обмеження права на проведення мирних зборів в листопаді 2013 року, а також суддів апеляційних та касаційних інстанцій, що підтримували вказані рішення. Аналогічно скарги до ТСК направляються на суддів Приморського районного суду м. Одеси Гаєву Л.В, Лабунського В.М., Терзі І.Г., та суддю Апеляційного суду Одеської області Мельничука В.О., що виносили обвинувачувальні рішення проти затриманих Чорного О.С., Шкрібляка В.І. та Устименка В.М. Також окремо буде подаватись заява до кваліфікаційної комісії щодо судді Стеценка О.О., рішення якого про заборону будь-яких акції на необґрунтовано великий строк до 31 грудня 2013 року було зрештою скасовано у травні 2014 року.
Відповісти за свої дії має і колишній начальник юридичного департаменту Одеської міської ради Олександр Іщенко, з ініціативи якого і було ухвалено протиправне рішення про заборону мирних акцій протесту, та який безпосередньо керував знесенням в ніч 25 листопада 2013 року на місці події.
Висвітлення службового розслідування буде підписуватися усіма членами групи. Якщо у висновку будуть фрази накшталт «обмежитися вжитими заходами» або «вина працівників міліції не вбачається» - учасники громадськості пообіцяли такий висновок розслідування не підписувати.
Представники робочої групи зазначили, що це лише перші попередні результати і пообіцяли продовжувати інформувати громадськість і ЗМІ щодо ходу розслідування.
Прес-служба
політичної партії політичної партії ДемАльянс (Демократичний Альянс)
Поділитися Всі новини