Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Одесити провели інспекцію щодо реконструкції Потьомкінських сходів та благоустрою Грецького парку

00:00, 16.01.2017

Автор:

Новина

13-15 січня громадянська ініціативаю «ОКО – громадський контроль Одеси» провела інспектування робіт, що відбуваються на Потьомкінських сходах, у Грецькому парку Одеси, на прилеглих пам’ятниках архітектури і територіях загального користування, що розташовані під Приморським бульваром.
 
13 січня 2017 року силами ГО «Цивільний фронт» (С.Самойлюк), ГО «Захистимо Одесу разом» (Н.Петропавловська), ГО “Збережемо Одесу самі”, ГФ «Фортеця» (Ю.Лаптєв), ГФ «Вуличний фронт» (Д.Ганул), ГР «Зелений лист» (В.Балінський) та Ю.Дяченко (ДемАльянс) в рамках громадянської ініціативи «ОКО – громадський контроль Одеси»* відбулося громадське інспектування робіт (з реставрації, будівництва та завдання шкоди об’єктам благоустрою), що відбуваються на Потьомкінських сходах, у Грецькому (Лунному/Місячному) парку Одеси та прилеглих територіях:
 
Інспектування відбулося у формі супроводження співробітників Одеської обласної державної адміністрації (з питань охорони культурної спадщини) та спостереження за їх діями та загалом за станом об’єктів, що підлягали огляду. Водночас активісти самостійно провели огляд майданчиків, на яких відбуваються роботи (Потьомкінські сходи, Грецький (Лунний/Місячний) парк Одеси, прилеглі території і об’єкти, у т.ч. підпірна стінка уздовж Приморського бульвару), які є об’єктами культурної спадщини різного статусу. Була викликана на місце преса для засвідчення пояснень з боку замовників та виконавців робіт:
 
За візуальним оглядом можна стверджувати, що є очевидні ознаки недбалості, неналежного ставлення до пам’ятників архітектури національного та місцевого значення та їх руйнування, що ставить під сумніви наміри замовників та виконавців робіт зберегти об'єкти, "відремонтувавши" їх. В цілому роботи мають характер, що вказує на можливість подальшого відчуження об’єктів та територій громади міста. Очевидною є загроза Приморському бульвару, оскільки окремі роботи проводяться на зсувонебезпечних схилах.
Загалом ситуація з Потьомкінськими сходами, як пам’ятником архітектури національного значення – символом нашого міста викликає обурення та занепокоєння!
Нагадаємо, що 5 січня Ю.Дяченко (ДемАльянс) та В.Балінським (ГР "Зелений лист") були виявлені роботи зі спилювання особливо цінних пород дерев в Лунному парку, роботи ці були зупинені, проте на той момент було вже спиляно не менше 46 дорослих дерев, а також пошкоджені та знищені липи, висаджені активістами в алею "Небесної Сотні". Жодних документів на проведення цих робіт не було надано, проекту благоустрою території також не було:
Коли активісти виходили з парку через Потьомкінські сходи, які зараз ремонтують, вони побачили, що сходи зверху заливають водою, від чого пропитується цією водою ракушняк замість того, що ракушняк мав би просушуватися.
15 січня інспектування повторилось: активісти відкрили прохід в парк та до зони ремонту Потьомкінських сходів, провели шипування дерев задля того, щоб уберегти їх від спилювання, знову звернули увагу на недбалість, за рахунок якої вода просочується через Потьомкінські сходи наскрізь.
Ми вимагаємо: висадити не менше 46 аналогічних дерев в Грецькому (Лунному/Місячному) парку замість спиляних, забезпечити вільний доступ громадян до парку та можливість спостерігати за роботами з благоустрою парку, зупинити будівельні роботи в парку, роботи з благоустрою розпочати лише після процедури затвердження проекту, так само ремонт Потьомкінських сходів проводити забезпечивши максмально аутентичне збереження пам'ятника архітектури національного значення.
--
* - Рух «ОКО – громадський контроль Одеси» – громадська ініціатива щодо контролю за станом дотримання законності в Одесі, діями посадових осіб органів влади, зокрема у сфері охорони культурної спадщини, екології, використання майна громади.
Ми, як громадяни України та жителі Одеси маємо право знати, що відбувається на території громади, спостерігати, відвідувати об’єкти, що належать Одеській громаді, знати про їх стан, про наміри влади щодо таких об’єктів, цікавитися у законний спосіб діями суб’єктів, що проводять роботи, користуються об’єктами громади, проводити переговори, викликати правоохоронні органи, органи влади та блокувати до з’ясування обставин дії відповідних суб’єктів.

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА