Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Одеса: питання екології та впливу людини на процеси забруднення та очищення обговорили за круглим столом

03:00, 14.09.2012

Автор: Адміністратор

Новина

 

В Одесі представник ДемАльянсу та координатор акції «Зробимо Україну чистою» в Одеській області Юрій Дяченко взяв участь в обговорені взаємин людини та природи на круглому столі.  13 вересня в прес-центрі «Paritet» відбувся круглий стіл на тему: «Природа і людина: чого бояться мешканці ураїнських мегаполісів», присвячений Міжнародному Екологічному Дню.

У засіданні круглого столу також взяли участь керівник «Європейського інституту соціальних комунікацій» Олександр Доброєр, координатор «Екологічного Дня Творця» в Одеській області Василь Колодчин, керівник природоохоронної організації «Акваторія життя» Дмитро Волков  та інші.

Під час круглого столу представили результати спеціального соціологічного опитування в Одесі, Києві та Донецьку, метою якого було виявити ставлення городян до екологічних проблем міста та шукати шляхів їх подолання. Дослідники намагались виявити, яке місце у свідомості жителя сучасного українського міста займає розуміння того, "хто має нести відповідальність за збереження навколишнього середовища у місті та яка роль у цьому благодійних та громадських організацій?"

За словами Олександра Доброєра під час соціологічного опитування з`ясувалося, що 73% одеситів невдоволені якістю питної води, крім того, городяни з великим хвилюванням ставляться до санітарного стану свого міста: 51% опитаних вважає, що умови в яких проживає населення Одеси, не відповідають нормам, ще 36% одеситів однією з головних проблем, що стоять перед містом вважають варварське ставлення до природи, зокрема, до зелених насаджень і морського узбережжя.

Більшість респондентів вважають, що екологічну свідомість повинна формувати сім`я, а найбільшу відповідальність за збереження навколишнього середовища повинні нести місцева влада та городяни. В пешу чергу для поліпшення екологічної ситуації, вважають респонденти, треба удосконалити систему очищення питної води та оновити, роширити парк зелених насаджень.

Віктор Бондар, технічний директор ТОВ «Стандарт Інжинірінг» визнає, що проблеми Одеси з водою йдуть своїм корінням до часу заснування Одеси. Наразі почала діяти програма «чиста вода», в результаті якої, як обіцяють екологи, до кінця року вода в водопровідних мережах міста буде відповідати європейським стандартам, разом з тим, навіть ті ресурси, які є, не раціонально використовуються.

"Давайте почнемо з того, що можна економити 30% води, не докладаючи до цього серйозних зусиль і не роблячи великих капіталовкладень. У багатоквартирних будинках, щоб підняти воду на шостий поверх, потрібно тиск води в 6 атмосфер", - говорить Віктор Бондар. - "На перших поверхах - це тиск надмірний і призводить до того, що вода ллється на третину більше, ніж потрібно. Встановлюючи невеликі регулятори, можна економити воду".

За словами Юрія Дяченко економити можливо не тільки воду, але й загалом навколишні ресурси, якщо здавати на переробку сміття. В Одесі це також можливо, що показала ще перша акція "Зробимо Україну чистою" в минулому році.

Дмитро Волков підказав де краще всього шукати сміття: на узбережжі та під водою. В воді пляшки лежать тоннами, що загрожує також мешканцям місцевих водоймищ.

Василь Колодчин запропонував допомогу релігійних організацій у вирішенні таких екологічних проблем. Під кінець круглого столу усі учасники домовились про взаємодію та співпрацю.


Прес-служба

Одеського обласного осередку

"Молоді Демократичного Альянсу"

[email protected]

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА