ДемАльянс розпочне громадські слухання в Одесі вже за два місяці
02:00, 16.01.2012
Автор: Адміністратор
Наприкінці минулого року міська влада Одеси спробували з порушеннями законодавства прийняти генплан без опублікування і без громадських слухань. Силами «300 спартанців», які прийшли до стін міськради 22 листопада, це рішення вдалося відмінити. Міська влада позадкувала і погодилися провести громадські слухання. Правда, пропонували для цього невідому в законодавстві процедуру «обговорення по дворах».
Проте з минулого року в одеситів є Статут міста, в якому передбачена можливість ініціювання громадських слухань самими одеситами у разі, якщо влада ухиляється від їх проведення. Для цього потрібно зареєструвати ініціативну групу, вибрати час і місце проведення слухань і зібрати 300 підписів одеситів на підтримку. Така ініціативна група була зареєстрована партією «Демократичний Альянс» в кінці 2011 року, і почався процес визначення оптимального механізму проведення слухань. Це виявилося досить складно, оскільки проведення слухань регламентується трьома різними нормативними актами, часто не узгодженими між собою.
16 січня голова одеського осередку партії «Демократичний Альянс» Олексій Чорний передав секретарю Одеської міської ради повідомлення про дату та процедуру проведення громадських слухань за проектом генерального плану Одеси, а також передбачені в статуті Одеси підписи одеситів. Згідно зі статутом Одеси, після подачі підписів, міський голова Одеси повинен протягом 30 днів опублікувати розпорядження про проведення слухань.
«Під лежачий камінь вода не тече. Якщо одесити хочуть зберегти Одесу такою, якою вони її люблять, то треба за це боротися. Потрібно розбиратися в цих томах документів генплану, треба пояснювати людям які плюси і які мінуси він несе, потрібно брати болгарки і зносити незаконні паркани на наших схилах і наших вулицях. Крім нас самих це ніхто не зробить. Права і свободи ніколи просто так не давалися, їх завжди брали силою. Поки ми ведемо себе як беззахисне стадо баранів, у якого можна що завгодно забрати, до нас так і ставляться.
Демократичний Альянс дає одеситам можливість захистити свої права, але ми не зможемо зробити це без їх підтримки. Нам потрібні волонтери, які будуть спілкуватися з одеситами, робити презентації, шукати тих, кому не все одно, якою буде Одеса. Нам потрібні гроші для інформаційної кампанії та організації слухань. Нам потрібні фахівці, які можуть запропонувати альтернативне бачення розвитку міста. Забудова найкрасивіших ділянок Одеси бетонними домовинами - це не те майбутнє, якого заслуговує місто, який створюється з такими труднощами і такою любов'ю» - повідомив голова одеського осередку партії «Демократичний Альянс» Олексій Чорний, після реєстрації повідомлення про проведення слухань.
ДемАльянс запропонував міській раді процедуру, яка б відповідала і Статуту міста, і Закону про регулювання містобудівної діяльності та постанови КМУ про проведення слухань. Процедура наступна:
- До 16 березня міська рада публікує на сайті матеріали генерального плану (і графічну, і текстову частину), а також розміщує графічні та текстові елементи генплану в друкованому вигляді в доступному для одеситів приміщенні. Гриф ДСК з матеріалів генплану буде знято. Ці роботи ведуться київським інститутом «Діпромісто» ще з минулого року.
- З 16 березня по 16 вересня проходить ознайомлення одеситів з генеральним планом, а також проходить передбачена Законом процедура розгляду та врахування пропозицій громадськості. Одесити повинні будуть передавати свої пропозиції, аргументовані нормами законодавства в управління архітектури. Протягом місяця пропозиції повинні бути розглянуті міськрадою і розробником генплану, і автор пропозиції повинен буде отримати аргументовану відповідь. Відповіді відповідно до законодавства повинні публікуватися на сайті міськради та в ЗМІ.
- 16 вересня в актовому залі на другому поверсі приміщення обласної ради (так звана «Стекляшка», біля Куликового поля) відбудуться громадські слухання, передбачені Статутом міста. На цих слуханнях одесити, за допомогою мандатів, повинні будуть проголосувати за пропозиції до проекту генплану і обрати представників громадськості до складу погоджувальної комісії. Протягом 10 днів протокол громадських слухань передається секретарю міськради, і проголосовані пропозиції повинні бути озвучені під час прийняття генерального плану.
Крім того, протягом тижня після завершення слухань, повинна бути створена погоджувальна комісія, до якої увійдуть як представники міськради, так і представники громадськості. Протягом двох тижнів після створення, погоджувальна комісія розглядає питання, які викликають суперечку між одеської громадою та одеським міськрадою. Прийняті цією комісією рішення є приводом для внесення змін до генплану.
«У будь-якому випадку у міської ради залишається маса можливостей відхилити пропозиції одеситів, зірвати проведення громадських слухань або саботувати засідання погоджувальної комісії. Тому нам обов'язково потрібно завершити процес громадських слухань та прийняти генплан до парламентських виборів 31 жовтня. Після виборів партії Регіонів, яка має абсолютну більшість у парламенті, буде абсолютно наплювати і на слухання, і на погоджувальну комісію, і на одеситів» - повідомив Олексій Чорний, відповідаючи на питання журналіста про те, які у Демократичного Альянсу шанси організувати справжні громадські слухання, оскільки всі попередні спроби слухань були схожі більше на фарс, ніж на консультування з громадськістю.
Повідомлення про Громадські слухання (натисніть правою кнопкою миші та оберіть "відкрити зображення", щоб побачити в повний розмір)
Прес-служба
Одеського осередку
Демократичного Альянсу
[email protected]
тел.: +38 050 950 54 51