Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

ОЧИСНОМУ ОБЛАДНАННЮ НА ПРИДНІПРОВСЬКІЙ ТЕС - БУТИ!

20:08, 01.04.2018

Автор: Адміністратор

Новина

Довга історія боротьби, яка нарешті принесла результати.

Роками Придніпровська ТЕС отруювала жителів Дніпра викидами, кількість яких досягла страшної цифри - півкілограма бруду на кожного дніпрянина щодня. Ринат Ахметов, який є власником компанії ДТЕК та безпосередньо Придніпровської ТЕС, вочевидь, не вважав за потрібне встановлювати сучасні очисні фільтри на енергоблоки. Тим самим керівництво станції порушувало свої зобов'язання, які вони взяли на себе ще за часів приватизації ТЕС.

За останні півроку ініціативна група провела чимало різних заходів, серед яких: акція під центральним офісом ДТЕКу, брифінг у Верховній Раді, участь у засіданнях комітету з екології ВР, переговори з топ-менеджментом ДТЕКу із залученням представників Міністерства екології. До складу групи входять безпосередньо і члени ДемАльянсу. Все це - заради можливості дихати чистим повітрям, на яке заслуговує кожен громадянин. Вимоги активістів, на їхню думку, були абсолютно реальними для виконання керівництвом Придніпровської ТЕС, а саме:

- встановлення пилоочисного обладнання у 2019 році;

- встановлення обладнання для сіро- та газоочистки;

- моніторинг викидів на їхніх джерелах, а також електрофільтр на 7, 8, та 10-му енергоблоках.

До активної боротьби проти порушень керівництва Придніпровської ТЕС долучилися також нардепи Сергій Лещенко та Вікторія Войцицька. Декілька років ДТЕК годував активістів порожніми обіцянками, а інколи взагалі ігнорував звернення дніпрян. На громадські слухання регулярно приходили прості робітники станції, які вважали, що активісти хочуть одного - закриття Придніпровської ТЕС.

Однак справедливість перемогла. 28 березня відбулися громадські слухання з питань впливу Придніпровської ТЕС на довкілля, на яких були присутні представники Міністерства екології України. За результатами цих слухань установа має опублікувати публічний звіт, до якого повинні бути внесені всі побажання та зауваження громадськості. І саме завдяки активній позиції дніпрян, керівництво станції взяло на себе зобов'язання запровадити сортування відходів, озеленити санітарні зони шлаконакопичувача, у цьому році встановити електрофільтр на 10-й енергоблок, встановити моніторинг на трубу і моніторниг у санітарній зоні, до 2020 року встановити електрофільтр на 7 та 8 енергоблоки, ретельніше контролювати якість вугілля.

Попереду ще боротьба за сіро- та азотоочистку, втім величезна робота, яку місяцями з власної ініціативи виконували активісти, вже цього року почне приносити свої результати!

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА