Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Муніципальний беркут

00:00, 02.06.2017

Автор: Адміністратор

Новина

1 червня під Міськрадою Дніпра пройшла акція «Філатов, забань Беркут!», ініційована учасниками громадських об’єднань та ДемАльянсом. Близько 600 людей прийшли висловити своє обурення призначенням Андрія Ткаченка, колишнього командиру  “Беркуту” у Дніпропетровській області, на пост голови КП «Муніципальна поліція».

Десятки людей, передаючи одне одному «вільній мікрофон», запитували: як могло статися, що наш наче б то патріотичний міський голова не просто запровадив персональну міні-армію, якій платять з нашої з вами кишені, а й призначив нею командувати людину, яка причетна до насильства над учасниками протестів на Майдані?

Мітинг під міськрадою

 

Тут треба пояснити, для чого насправді створюються ось такі “Муніципальні” силові структури. Як правило, місцева влада використовує їх для супроводження дрібних рейдерських схем, наприклад, зміни власників парковок, кіосків та рекламних площин.Також “муніципали” за наші з вами гроші охороняють міську раду від нас з вами. Наприклад, в Харкові аналогічне утворення просто не пускає мешканців до міськради, а в Одесі нещодавно за вказівкою мера тамтешня “Муніципальна охорона” побила журналіста, який намагався потрапити на погоджувальну раду, в Кривому Розі активісти нещодавно зловили одного з “муніципалів” за купівлею алкоголю у робочий час, ну а в Дніпрі, за нашою інформацією, окрім вже згаданого силового супроводження корупційних схем, у це комунальне підприємство оформлюються ще й особисті охоронці чиновників та працівники підконтрольних ним охоронних фірм.

Для чого створювати таку структуру та ставити на її чолі беркутівця, основним вмінням якого є розгін мирних зібрань? Відповідь очевидна. Крім того, дніпровські муніципали, як дві краплі води схожі зі справжніми патрульними поліцейськими. Вони носять таку ж саму форму. Уявіть собі, що вас лупцює кийком людина, яка майже на 100% схожа на поліцейського? Чи буде у вас час на те, щоб вдивитися в шеврон? І знову виникає купа питань до міської влади - навіщо в ній така відверто силова структура, яка ще й налічує більше 150 людей та фактично виконує будь-які накази вищого керівництва міста?

На мітингу було складено резолюцію про відставку Ткаченка, яку підписали 253 мітингувальники та зареєстрували у міськраді, що надало резолюції статус місцевої ініціативи. Також були складені дві електронні петиції, з вимогами звільнити Ткаченка та розформувати КП «Муніципальна поліція». Але їх навіть не допустили до публікації.

 

24 червня ми ініціювали ще одну акцію: автопробіг до місця мешкання пана Філатова. Бо до першої мер не дослухався. Вимоги були ті ж самі. Віз і нині там. 

Але ми не відступаємо. Нещодавно ДемАльянс ініціював судовий позов на міську раду з вимогою все ж таки розглянути нашу петицію та задовольнити її вимоги. Ми також продовжуємо інформаційну кампанію по висвітленню діяльності “муніципалів” по всій країні — нещодавно член Правління ДемАльянсу Артем Романюков відвідав Одесу, де дав розлогий коментар для декількох телеканалів щодо діяльності таких силових утворень. Ми не припинимо тиск на владу, доки вона не припинить використовувати бюджетні кошти для утримання власної міні-армії на чолі з колишнім беркутівцем та інформуватимемо громадськість про наші дії. Якщо ви хочете приєднатися, то достатньо просто зателефонувати в наш офіс за телефоном (063) 796 0414 або написати нам на пошту [email protected]

 

Всі новини

© 2011–2022 | Команда ДА