Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

ДТЕК проти Дніпра: ДемАльянс втручається

00:00, 05.10.2017

Автор:

Новина

Ірина Черниш, громадська активістка, вже кілька років веде боротьбу з Придніпровською ТЕС, яка труїть повітря Дніпра викидами у повітря та викидами твердих відходів згоряння вугілля.

29 вересня у ДК «Енергетик» відбулися громадські слухання з питання переводу 7 та 8 блоків ТЕС на газове вугілля замість антрациту, який скінчився через блокаду окупованих областей України.  Близько години активістам розповідали, що від газового вугілля екологічна ситуація не переміниться на гірше. Але обходили мовчанням питання: чи переміниться вона на краще.

Екологічна ситуація в Дніпрі насправді важка. Сумнозвісний «Євраз» труїть викидами масиви Західний, Покровський та Парус, а ТЕС «щедро» пускає дим в очі жителям Перемоги, Тополів та центру. З мостів чи пагорбів над містом чудово видно смог, який висить над Дніпром безперервно, в спекотні дні накриваючи наче банею все місто.

Дніпровська міська організація партії ДемАльянс вирішила допомогти Ірині в боротьбі з екологічним забрудненням міста. У громадських слуханнях взяли участь не лише партійці з місцевого осередку – на слуханнях виступив народний депутат Сергій Лещенко. Він нагадав, що ДТЕК належить Рінату Ахметову, мільярдеру, який не розорився би, поставивши на труби ТЕС нові, більш досконалі фільтри.

 

Резолюція громадських активістів по ТЕС стверджує, що в проекті переозброєння 7 та 8 блоків не міститься рішення щодо вдосконалення системи очистки викидів у атмосферу та навіть хоча б моніторінгу. Громадські активісти пропонують:

 - встановити систему автоматизованого моніторінгу викидів на самому джерелі викидів (трубі) та на кордоні санітарно-захисної зони; 

 - забезпечити окремий відвод та зберігання золошлаків вугілля антрацитової та газової марок; 

 - встановити сучасне очисне пило та газовідводне обладнання на енергоблоках 7, 8 та вказати у ОВНС проектний термін експлуатації котлів на газовому вугіллі. 

Всі новини

© 2011–2022 | Команда ДА