ДемАльянс та ГромКонтроль проти Михайла Лисенка: перемога?
00:00, 25.12.2016
Автор: Адміністратор
5 грудня команда ДемАльянсу-Дніпро поширила на своїй сторінці допис про те, як голова департаменту ЖКГ пан Грицай та заступник мера Дніпра пан Лисенко нагрівають руки на ремонтах ліфтів у Дніпрі.
СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЛІФТ
Ліфти ми звикло купуємо в Білорусі – там дешево і якісно. Звичайна «коробка» для дев’ятиповерхівки, з механізмом та всім начинням, коштує десь 400 000 грн. Ну, ще транспортні витрати, заробок посередника і установника – десь 450 000. У Маріуполі, Кропивницькому, Кривому Розі переплата може сягати до 505 000 грн, у Жовтих Водах, Павлограді, Кам’янському скромно вкладаються у 300 – 415 тисяч. Дніпропетровська Держобладміністрація обходиться по 418 000.
Але не так у Дніпрі! Ми, дніпряни, такі шикарні, що потребуємо ліфтів не менше ніж за 563 000 грн., а подеколи й до мільйона доходить! І йдеться не про хай-тек із дзеркальними стінами, який розмовляє з пасажирами на людські голоси та сканує відбитки пальців, аби не заліз чужий – ні, це все ті ж самі білоруські коробки, просто з них зішкрябали трейдмарк «Могільовліфт» та продали місту за ціною космічної ракети.
Чи знають жителі будинку 4-А по вул. Жуковського, що вони є ліфтовими мільйонерами? Саме в їхньому будинку встановлено ліфта за 1 069 000 грн.
ВІРТУАЛЬНІ ЛІФТИ
Щойно велося про випадки, коли ліфт, хоч і за здирницькою ціною, встановили. А є ще й купа будинків, де ліфти мають суто віртуальну природу. Оплату проведено, акта складено, а замість ліфта – порожня шахта. Хочете перевірити – загляньте на вулицю Богомаза, 190. Вантажний ліфт для цього будинку коштував 1 млн. грн., договір укладено ще у липні, але сам ліфт таємничо зник. Або на пр. Яворницького, 115, під’їзд 3. Сплачено 796 000 грн. за договором №170, теж складеному у липні, акт про виконання робіт підписано у жовтні 2016 – а де ліфт?
На пл. Петровского 1, під’їзд 2, взагалі сталося кумедно: там просто нема ліфтової шахти! Але ліфт – є. На папері, звичайно. І гроші на нього витрачені аж ніяк не віртуальні, 800 тис. грн.
Випадки, коли ліфта встановлено, але він не працює, просто губляться на тлі цих віртуально-ліфтових чудасій. Ну, встановили, ну не працює, це майже закон природи. На Богомаза ціле сузір’я таких будинків: 192, 198, 200, 204… Ну, встановили ж ліфта – чого вам іще треба? Щоб працював? Та ви трохи зажерлися…
ХТО ВОНИ
Хто ж ці люди, які повелівають віртуальними ліфтами та здатні з повітря начаклувати понад 15 млн грн? (Саме стільки переплат на ліфтах нарахував ГромКонтроль.)
Під договорами, які спішно (ми пояснимо причину цієї спішки згодом) укладалися наприкінці липня 2016 року, стоїть підпис начальника Департаменту житлового хозяйства пана Владислава Грицая.
Безпосередній начальник пана Грицая, Михайло Лисенко, міцно «замазаний» у тих ремонтах, які робив «Вавілон Строй» (а насправді невідомо хто) за шалені гроші, і які зрештою оберталися халтурою та шахрайством.
На обох складено петицію про звільнення.
Грицая В.В. https://e-dem.in.ua/dnipropetrovsk/Petition/View/453
Лисенко М.А. https://e-dem.in.ua/dnipropetrovsk/Petition/View/449
Чому ж ці люди так поспішали укласти договори у липні 2016?
Тому що з серпня вступав у силу закон України, “Про публічні закупівлі”, згідно якого всі ці договори мало бути викладено у відкритий доступ через систему ProZorro.
Ці люди – з команди Філатова, і вони добре знають, що роблять.
Борис Філатов, ідучи в мери, сильно упирав на свою роль «рятівника міста» у 2014 році. Місто визнає заслуги команди Ігоря Коломойського. Але дедалі більше становиться ясно, що Філатов та його поплічники рятували місто не як вітчизну, а як свою феодальну вотчину, у якій вони «мають право» збагачуватися в такий спосіб, який їм вдається зручним.
Чи місто також вважає Філатова своїм феодальним сеньйором, а його васалів – недоторканими? Чи ми нарешті зможемо створити інститут суспільної думки та репутації, який допоможе міським чиновникам боротися зі спокусами?
ProZorro та інші антикорупційні заходи працюють лише тоді, коли небайдужими є громадяни. Чиновництво не стане чесним за помахом чарівної палички. Воно стане чесним, коли над кожним чиновником, як сокира, висітиме загроза звільнення та громадського (якщо не кримінального) засудження при щонайменшій ознаці корупційних дій.
Пан Лисенко відповів на це досить темпераментним дописом у своєму фейсбуці та не менш темпераментним відео, де показував, як монтують ліфти... які за документами були здані в листопаді та в жовтні!
Громадський Контроль вирішив ретельно перевірити ВСІ адреси, за якими були встановлені чи відремонтовані ліфти. Треба зазначити, що адреси бралися з платіжних документів — тобто, за всі перевірені ліфти місто вже розрахувалося. П’ятеро людей чотири дні, по десять годин на добу ходили по дворах та перевірили усі 168 ліфтів, ремонт яких провела команда Лисенка-Грицая
Результат вражаючий! Майже половина ліфтів не діє. Чи їх іще не ремонтували, чи вже ремонтували, але вони зламатися знову, чи їх ремонтують зараз (за 9 адресами бачили монтажників) — але вони не працюють.
Результатом "ліфтгейту" став повний успіх ДемАльянсу та Громадського Контролю у справі підписання петицій. Навіть із перевиконанням: проти Лисенка підписались 1012 людей (при потрібних 900), проти Грицая - 957.
Тепер міськрада повинна буде розглянути питання про їхнє звільнення. Так, це ще не кінцева перемога над корупцією у сфері ЖКГ. Але це шлях до неї.