ДемАльянс-Дніпро: Хто є хто у міській владі. Міський голова та його заступник
00:00, 08.02.2017
Автор:
ДемАльянс-Дніпро відкриває серію публікацій про те, хто є ким і чим керує у міській владі.
Почнемо з голови. Міський голова Борис Філатов безстрашно декларує свої чималі статки, адже в минулому він бізнесмен (публікацій про його бізнес з партнером Геннадієм Корбаном — повно). Мер не лише порядкує своїми замами, які порядкують департаментами — під його рукою знаходяться ще п’ять департаментів та чотири управління. Два департаменти (екологічної політики та транспорту) до останньої сесії були одним і знаходились у відомстві пана Лисенка. В бюджеті ані на 2016 рік, ані на 2017 рік їх нема, і не зрозуміло, які комунальні підприємства будуть підпорядковані цим департаментам.
Наш мер не байдикує! Якщо вам мало кількості департаментів та управлінь, якими він керує особисто, подивіться на список комунальних підприємств.
Всі ці підприємства дозволяють накласти руку на будь-яку міську нерухомість та підкріпити свої вимоги силою. Але найцікавіші ті підприємства, яких у списку нема: 40 комунальних підприємств з грифом «у стані припинення». А також КП «Бюро» — своєрідний «льох» міста: на балансі цього КП знаходиться більшість об’єктів нерухомості міськради, яка не використовується безпосередньо. Отже, “погано лежить”. Вартість цього майна — мільярди гривень, ніхто достеменно не знає, скільки, бо ніхто ніколи не виносив це у публічне поле. Відомо лише, що знамениті “96 об’єктів Гуфмана-Романенка”, про які так голосно говорили торік, пройшли саме через це комунальне підприємство.
Мабуть саме тому головою ліквідаційної комісії КП «Бюро» стає кандидат в обласну раду від того ж самого «Укропу» — Турчак Альона Миколаївна (за сумісництвом ще й керівник КП Оздоровчо-спортивний комплекс «Метал»). Це дуже схоже на схему виводу об’єктів нерухомості з комунальної власності. А силовий супровід цих оборудок здатна забезпечити «Муніципальна гвардія» — теж за наші з вами гроші. Сподіваємося, що міський голова не вподоблятиметься корупціонерам та не стане користуватися такою можливістю
Заступник міського голови Михайло Лисенко — наш давній знайомий.
Наші публікації не пройшли безслідно для пана Михайла: на останній сесії (21 грудня) він втратив значну частину своїх повноважень — департаменти транспорту та охорони навколишнього середовища міськради більше не підпорядковані йому, але розглянемо, чим керував Лисенко весь рік.
Отже, з таблиці видно, що з 8,815 мільярдів гривень бюджету міста 3,785 мільярдів (або 43%) отримали структури, підпорядковані Михайлові Лисенку. І це лише вершина айсберга! Під його рукою знаходилися комунальні підприємства, які створюють великий обсяг власних коштів, а витрати від нас ховають. Всі теплогенеруючі та теплотранспортні підприємства міста, які заробляють понад 2 мільярди гривень на рік; усі житлово-експлуатаційні підприємства міста, які заробляють близько одного мільярда гривень на рік. Крім того, ще 655 мільйонів бюджетних коштів видані на будівництво метрополітену через КП, яке було підпорядковане Михайлові Лисенку.
Також пан Лисенко контролює частину парків міста — це сотні мільйонів гривень на десятках кафе, точках продажу морозива та алкогольних напоїв, розважальних сервісах без будь-яких документів і таке інше.
Загалом це близько 5 мільярдів гривень, витрати з яких сховані від наших очей. І все це в руках людини, яка заробила всього лише 53 000 гривень (щоправда у 2015 році), тобто менше 4 500 гривень на місяць. Людини, яку призначили на посаду без будь-якого конкурсу.
Поділитися Всі новини