Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Бюджет участі — можливість для кожного

18:10, 01.09.2017

Автор: Адміністратор

Новина

Цього року дніпряни вперше взяли безпосередню участь у рішенні питання «куди витратити бюджетні гроші». 295 проектів, розроблених мешканцями міста, були подані на розгляд, 258 пройшли на конкурс. Зрештою загальне голосування визначило переможців. Проголосувати можна було або на сайті adm.dniprorada.gov.ua, або просто прийшовши з паспортом у районну бібліотеку.

 

Троє ДемАльянсівців розробили власні проекти

 

Євген Черненко, автор проекту “Скейт-парк Кам’янський”

Хочу коротко, але змістовно розказати Вам, що для мене — проект скейт-парку на ж/м Кам’янський.

Коли я вчився в школі, це було з 1995 по 2005 рік, в нашому районі не було ніяких спеціальних місць для дозвілля дітей та молоді, навіть дитячих майданчиків. Ми розважались як могли, грали в козаки-розбійники навколо нашого будинку, лазили по недобудованому будинку, грали там в схованки, у квача, ходили по дахах і підвалах багатоповерхівок, плавили там свинець, бігали по хащах серед двометрових стебелів амброзії та очерету. Загалом, у нас було веселе дитинство, бо ми багато собі фантазували, але дехто з друзів падав з цих будівництв і ламав руки і ноги, заробляв собі алергію від амброзії. Але найгірше, що через відсутність спеціалізованих доступних місць для особистісного розвитку багато хлопців і дівчат, яким не було де показати і застосувати свої амбіції, починали показувати світу свою особистість через шкідливі звички (куріння, вживання алкогольних напоїв і таке інше) або агресію до навколишнього оточення. В них, тобто у більшості людей мого покоління, не було місць, де б вони могли сучасно і модно, з цікавістю себе проявити.

Я не хочу, щоб у нашому  районі, в місті, в країні і далі формувалися втрачені покоління, покоління людей, у яких в потрібний час не було місць для цивілізованої соціалізації у неформальній атмосфері. А скейт-парк, де кожен бажаючий зможе безкоштовно, у будь-який час покататись на роликах, скейті, самокаті чи велосипеді, може стати таким потрібним для дітей та молоді місцем. Я в це вірю.

 

Боротьба Євгена за проект була відчайдушною та впертою. Він роздавав листівки, розклеював об’яви на дошках, записав відеозвернення дітей та розгорнув агітацію в фейсбуці. Але йому не вистачило зовсім небагато голосів до потрапляння в список переможців. Проте він не здався і знову подає заявку на конкурс проектів  цього разу на 2018 рік.

 

Брильова Ольга

Я письменниця-фантаст, отже, завдяки силі своєї уяви, вмію бачити майбутнє. А ще я люблю гуляти в плавнях на жилмасиві Покровський (колишній Комунар), і мені прикро спостерігати, як вони приходять у занепад. Це було б чудове місце для спочинку та занять спортом, якби ним зайнялись як слід: відремонтували дорогу, поділили її на зони для велосипедів, автомобілів та пішоходів, поставили лавочки, зробили парковку, розчистили чагарники та вивезли сміття.

Я дивлюся на плавні зараз, і бачу, якими прекрасними вони можуть бути, якщо докласти руки та гроші. Я бачу тренувальні майданчики, альтанки, стаціонарні мангали, душі та роздягальні, туалети. Я бачу ліхтарі вздовж дороги та стежок, контейнери для сміття, які регулярно вивозять, поліцейські патрулі, що на регулярній основі заїжджають сюди.

Бюджету в 600 тисяч (найбільша сума, яку може отримати конкурсний проект), мабуть, буде замало, щоб втілити моє бачення, але, як то кажуть, шлях у тисячі лі починається з одного кроку.

Я наслідувала прикладові Євгена Черненка: друкувала та роздавала листівки, дала прес-конференцію, клеїла об’яви на дошках. Але я навіть не наблизилась до лідерів. Правду кажучи, я вражена тим, як багато людей взяло участь у конкурсі і як багато проголосувало.

Мій проект програв, але є ще один проект реконструкції набережної в районі Покровський-Парус, який виграв конкурс. Я подивлюся, як він буде реалізований, і запозичу стратегію в його автора

Дмитро Котулєв

До конкурсу потрапив мій проект «Стовпчики» — вставлення стовпчиків або півкуль для обмеження заїзду авто туди, де це заборонено правилами: тротуари, перехрестя, пішохідні переходи.

На відміну від багатьох інших проектів, які орієнтовані на школу, двір, дім, під’їзд, мій не має конкретної адреси. Я створив список із місць у центрі міста (Проспект Яворницького, вулиця Шолом-Алейхема) та трьох місць у районах (вул. Тітова, Тополь). Далі буде більше.

«Стовпчики» отримали 414 голосів мешканців Дніпра і виграли у конкурсі. Чесно кажучи, проект я сильно не рекламував, написав лише один пост в ФБ. Було багато коментарів та перепостів. Зараз «Стовпчики» в десятці лідерів серед малих проектів — до 199 000 грн. І це без залучення ресурсів на рекламу, поклейки афіш, роздачі друкованих матеріалів.

Про що це каже? Що це дійсно важливо для нашого міста. Люди бачать опис проекту та віддають свій голос. Подібні елементи благоустрою встановлені в усіх містах з продуманою урбаністикою, і я сподіваюся, що ті 200 з чимось стовпчиків, на які проект розрахований, стануть початком для всього міста.

 

Дмитро Котулєв з проекторм “Стовпчики” опинився в числі переможців Тепер ми слідкуватимемо за реалізацією цього проекту та доповідатимемо про неї.

Денис Могильний, член конкурсної комісії, голова обласної організації ДемАльянсу, коментує конкурс:

 

Я потрапив у комісію, прочитавши об’яву в Фейсбуці та подавши свою кандидатуру. Було приємно, що троє ДемАльянсівців подали свої проекти. Загалом ми намагалися допустити до конкурсу всі проекти, крім таких, які відверто порушували закон або містили конфлікт інтересів (наприклад, один з членів комісії подав власний проект). І навіть частину проектів, відхилених профільними комісіями Міськради ми все одно допустили до голосування.

Я радий, що серед інших переміг один з проектів наших партійців і сподіваюся, що наступного разу дніпровський осередок ДемАльянсу візьме у конкурсі ще активнішу участь, і переможців буде більше.

Нагадуємо, що 24 липня завершилась реєстрація проектів на другий конкурс. Голосування почнеться 10 вересня. Не залишайтеся байдужими. Зайдіть на сторінку adm.dniprorada.gov.ua та ознайомтеся з проектами свого району. Оберіть ті, що вам до душі, та з початком голосування віддайте свої голоси.

Перетворюйте своїм голосом місто на краще місце для життя!

Всі новини

© 2011–2022 | Команда ДА