Миколаїв: корабели вимагають виплати боргу по заплаті – майже 32 мільйони
03:00, 02.09.2012
Автор: Адміністратор
Працівники заводу за допомоги ДемАльянсу почали боротьбу з керівництвом Миколаївского суднобудівного заводу ім. 61 комунара. Праціникам не виплачується заборгованість по зарплаті протягом останніх чотирьох років, а сам завод під виглядом реконструкції просто дерибанять.
На сьогодні заборгованість по зарплаті перед працівниками заводу становить 32 мільйона гривень. Цей борг накопичувався протягом останніх чотирьох років. До того ж - це невиплачені збори в Пенсійний фонд, а отже - втрата чотирьох років стажу у робітників, які щодня ходять на роботу.
«Сума заборгованості завода переді мною та моїм чоловіком становить 49 тисяч гривень і це не найбільша сума заборгованості», - стверджує працівниця Миколаївського суднобудівного заводу ім. 61 комунара пані Олена.
Заборгованість - це не єдина проблема на заводі. Відомство, до якого належить завод, затіяло реструктуризацію підприємства і почало реалізовувати майно. Реалізація проходить за звичними корупційними схемами, коли сплав металу, який на ринку коштує 125 грн/кг продають за 12 грн/кг.
Окрім того в неробочий час вивозиться “по дзвінку” обладнання з заводу. Працівники неодноразово складали акти щодо незаконного і самовільного взлому щитових і вивозу станків. По цим фактам адміністрація заводу не розпочала службового розслідування. Голова профспілки заводу ще з 2010 року розпочав надсилати листи в різні державні інстанції, та результату немає досі.
Наразі у співпраці з Демократичним Альянсом вже проведена публічна акція для привернення уваги до проблеми невиплати заборгованості заводом. 28 серпня, в день приїзду прем’єр-міністра України Миколи Азарова в Миколаїв. Міліція не забарилась і перешкоджала виходу працівникам заводу, обгородила територію, щоб не можна було приблизитись ні на милю до урядовця.
Проте зустріч мітингувальників з прем’єр-міністром України відбулась - Азаров підійшов до мітингувальщиків і вислухав голову профспілки, який передав чиновнику матеріали по заборгованості і дерибану на заводу.
Слід зауважити, що коли прем’єр підійшов до протестуючих - в натовп зайшло з різних сторін чоловік більше десятка хлопців спортивної і не дуже статури. “Хлопці провокували людей і чогось вичікували. Коли їх почали фіксувати камери, то вони хамовито себе вели, а по закінченню акції купкою пішли”. - розповідають учасники акції.
Микола Янович «рішуче пообіцяв» за тиждень владнати проблему. Відлік пішов. На підприємстві почало працювати Управління по боротьбі з економічною злочинністю та Державна виконавча служба.
«Ми готуємось до рішучих наступів, бо віри у сказані слова немає, а відбувається лише затягування часу до виборів, завод дерибаниться. За неофіційними даними, завод просто хочуть продати за безцінь, а борги по зарплаті списати», - заявила голова Миколаївської партійної організації Демократичний Альянс Матейчук Євгенія.
Довідково:
Миколаївське держпідприємство "Суднобудівний завод імені 61 комунара" - одне з найбільших суднобудівних об'єднань України. Підприємство володіє потужностями по виготовленню суднових конструкцій, здійснює будівництво суден.
Завод стратегічного значення для України і віднедавна входить в сумнозвісний Державний Концерн “Укроборонпром”. Концерн об'єднує державні підприємства, які розробляють, виготовляють, реалізують, ремонтують, модернізують і утилізують озброєння, військову техніку та боєприпаси, а також беруть участь у військово-технічному співробітництві з іноземними державами.
Корабели праюють три дні на тиждень. Більше на роботі нема чого робити, оскільки замовлень нема. Зараз підтримуть крейсер «Україна» і займаються бронетранспортерами. Та порівняно з тим, які замовлення він виконував раніше, це взагалі роботою і не назвеш.
Прес-служба
Миколаївської обласної організації
політичної партії "Демократичний Альянс"
Поділитися Всі новини