ДемАльянс і миколаївські заводчани перемогли: 22 мільйони зарплатні виплачено, а директора звільнено
02:00, 14.01.2013
Автор: Адміністратор
У результаті кількамісячної боротьби працівників Миколаївського суднобудівного заводу ім. 61 комунара спільно з ДемАльянсом вдалося повернути працівникам заводу 22 мільйони гривень зарплатні - з 32, що заборгувало керівництво протягом чотирьох років.
Звільнено з посади генерального директора заводу Едуарда Єгорова. На нього відкрита кримінальна справа за статтею 175 Кримінально-процесуального кодексу України “Про невиплату заробітної плати”.
Гучні акції протесту та заяви про злочин - на сьогодні це виявилося єдиним інструментом повернути важко зароблені гроші заводчан.
Заборгованість з виплати заробітньої плати працівникам Миколаївського суднобудівного заводу ім. 61 комунара становила 32 мільйони гривень. Цей борг накопичувався протягом останніх чотирьох років. До того ж - це невиплачені збори в Пенсійний фонд, а, отже, - втрата чотирьох років стажу у робітників, які щодня ходять на роботу.
Та заборгованість - це не єдина проблема на заводі. Відомство, до якого належить завод, задумало реструктуризувати підприємства і почало реалізовувати майно. Реалізація проходить за звичними корупційними схемами, коли сплав металу, який на ринку коштує 125 грн/кг, продають за 12 грн/кг.
“Коли керівництво заводу ігнорує будь-які звернення про злочини та розкрадання на заводі, а керівництво області в особі губернатора тільки годує людей обіцянками, мовляв, повернемо якомога швидше, то заводчанам нічого не залишилось, як вийти на вулиці, під стіни адміністрації, і вимагати повернути заробітню плату”, - каже голова Миколаївського ДемАльянсу Євгенія Матейчук.
Під час кількамісячної боротьби активісти партії та заводчани провели акції в липні і в серпні - під час приїзду українського премєр-міністра Миколи Азарова. Під час приїзду Президента Януковича заводчани подали близько 900 заяв про злочин на губернатора Миколу Круглова, голову Укроборонпрому Сергія Громова та Генерального директора заводу Едуарда Єгорова.
Результатом цих та інших спільних рішучих дій є повернення працівникам заводу 22 мільйонів гривень з 32, а також звільнення з посади Генерального директора заводу. За результатами перевірки 11 жовтня 2012 року на колишнього директора відкрита кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.175 КК України (невиплата заробітної плати).
Невиплаченими залишаються ще 9 млн грн, а майно заводу поступово розпродають. “Зі слів голови профспілки, державне замовлення, яке б міг виконувати завод, спрямовують на приватні заводи в місті. То, чи зацікавлена влада у тому, щоб така машина в центрі міста працювала, не залишається питанням”, - кажуть в ДемАльянсі.
А так все починалося - дивіться відео.
Прес-служба
Миколаївської обласної організації
політичної партії "Демократичний Альянс"
Поділитися Всі новини