Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Адміністративно-територіальна реформа змінить філософію відносин між державою і громадами, – Фогел

00:00, 25.09.2015

Автор: Адміністратор

Новина

Адміністративно-територіальна реформа, на думку ДемАльянсу, є дуже важливою, оскільки вона змінить саму філософію відносин між громадянами (платниками податків), місцевим самоврядуванням і державою.

Про це голова Львівської міської організації Демократичний Альянс Руслан ФОГЕЛ розповів під час публічних дебатів на тему: «Конфлікти під час об'єднання територіальних громад на Львівщині і способи їх вирішення». 

«Абсолютна більшість функцій перейде на місцевий рівень. Раніше платник податків, сплачуючи гроші у державний бюджет, не знав яким чином їх використовують. Це було ефемерне відправляння грошей в Київ, і потім отримання цих грошей, часто на колінах головами села, району чи області. Завдяки цій реформі, а також змінам до бюджетного кодексу, суттєво зміниться філософія відносин. Платник податків буде знати, що він перш за все сплачує податки у місцевий бюджет, і може контролювати їх використання», – роз’яснив Р. Фогел.

Він додав, що за пропозиції Офісу реформ, щоб громада була спроможною, вона повинна налічувати мінімально 9 тисяч осіб, а краще 15 тисяч. «Люди, які працюють в Офісі реформ і Кабінеті міністрів мають набагато вищий рівень обізнаності, ніж громади на місцях. Відповідно, вони розробляли Перспективні плани на основі серйозних розрахунків, фінансових в тому числі. Якщо територіальна громада буде мати дві чи три тисячі населення, бо є такі приклади в області, вона не буде здатною забезпечити себе і апарат, який буде працювати на тій території. У Центральній і Південній Україні громади є набагато більшими і вони будуть більш спроможними. Оскільки їхні постійні витрати будуть розподілені на більшу кількість населення і це буде ефективнішим», – зазначив Р. Фогел.

За його словами, місцеві самоврядні громади зможуть розробляти бюджети участі і громадяни зможуть брати участь у бюджетному процесі. «Це нове слово у світі, бюджети участі розвинені не так активно, але вже є позитивні приклади у Польщі, Латинській Америці, на півдні Європи», – розповів демальянсівець.

Він наголосив, що у законодавстві обов’язково потрібно закріпити положення, у якому б зазначалося, що громада це не просто об’єднання громадян на певній території, а об’єднання власників. «Громади повинні бути власниками земель, ресурсів, які розміщені на їхній території. Іншої потужної фінансової можливості для старту в них не буде. Не може бути нічийного лісу, нічийного озера – це все повинно належати громаді, і громада повинна за це відповідати»,  – розповів демальянсівець.

На думку Р. Фогела, перші громади, які будуть створені і проведуть перші вибори, отримають конкуренту перевагу. «Вони будуть першими, хто зможе використовувати нові бюджетні можливості. На нашу думку, на цьому не потрібно зупинятися, і варто також  розвивати місцеве самоврядування через інші інструменти. Це є і створення ОСББ, органи самоврядування населення, громадські організації. І перш за все, потрібно законодавчу базу для цієї реформи. Це тільки перший крок, а насправді треба вносити зміни у дуже багато законодавчих актів», – сказав він. 

Прес-служба Львівської обласної організації політичної партії ДемАльянс (Демократичний Альянс)

[email protected]

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА