«Участь громади в реалізації програми з благоустрою міста»
03:00, 17.05.2011
Автор: Адміністратор
Екологічні проблеми в нашому місті завуальовані чистотою центральних вулиць. Активна молодь нещодавно влаштовувала театралізовану акцію на центральній площі, щоб привернути увагу городян до екологічної культури. Було прийнято рішення на цьому не зупинятися і ось тепер «Демократичний Альянс» спільно з луганським міською радою ініціює кампанію з підготовки громадських екологічних інспекторів в допомогу Управлінню з питань екологічної безпеки м. Луганська.
На цьому управлінні лежить завдання з інспектування правил благоустрою міста. Для реалізації цих функцій в управлінні працює всього 4 державні інспектори - по одному на кожен район. Ця кампанія спрямована на підготовку фахівців їм на допомогу.
Громадський екологічний інспектор - це можливість кар'єрного зростання для студентів-екологів, отримання навичок роботи в цій сфері. Для небайдужих людей це можливість стежити і впливати на екологічну обстановку в своєму місті, на своїй вулиці чи кварталі.
12 травня 2011року відбувся круглий стіл за участю експертів та активної молоді. Були запрошені студенти двох великих ВНЗ: СНУ ім. Даля та ЛНУ ім. Т. Шевченка. На круглому столі гарячих суперечок не було, тому що всі його учасники були згодні з тим, що екологічну культуру треба підвищувати, а ситуація з екологією досить критична.
Коментуючи екологічну ситуацію в нашому місті, Бережний Олег Миколайович, начальник Управління Луганської міської ради з питань екологічної безпеки м. Луганська, приділив увагу головним порушникам екологічної обстановки. Як не дивно, але ними виявилися луганчанам відомі два великих підприємства: «Луганськвода» і Теплокомуненерго м. Луганська.
Ситуація зі стихійними звалищами «зависла в повітрі» через невідповідність нормативно-правових актів та бажання споживачів компаній, що вивозять сміття.
Заступник начальника Управління Луганської міської ради з питань екологічної безпеки Федічев Володимир Васильович на питання студентки СНУ ім. Даля Тихонової Наталії про культуру і роботі влади щодо забезпечення урн у місті, а саме біля пам'ятника Божої матері сказав про те, що міська влада в курсі про їх відсутність і дуже скоро вони знову там з'являться.
Громадськість, в особі двох активних експертів: Гладенкова Олега В'ячеславовича (екологічний аудитор, фірма «Еко-аудит») і Дубового Олександра Костянтиновича (голова ЛОО «Екологічна варта») запропонували не винаходити «велосипед», а використовувати досвід інших міст, а може навіть країн.
Як такі перші висновки все-таки були зроблені.
Тамара Василівна Бабкініс, заступник начальника відділу по зв'язках з громадськістю та ЗМІ Державної екологічної інспекції в Луганській області проінформувала учасників та гостей круглого столу про технічні моменти в роботі громадського еколога і просила всіх небайдужих звертатися до неї в управління за посвідченням і інструктажем про їх роботу.
Запрошуємо всіх, кому небайдужа доля рідного міста, кому набридло сміття на вулицях, несанкціоновані звалища спробувати себе в ролі громадського екологічного інспектора.
Учасниця Всеукраїнського проекту
«Академія практичної адвокації» Тихонова Наталія
Поділитися
Всі новини