Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

У Луганську чиновники незаконно примушують замовляти платні послуги

22:21, 24.06.2013

Автор: Адміністратор

Новина

Луганський окружний адміністративний суд визнав неправомірними дії підрозділів ДМС України щодо вимагання у громадян України замовлення та сплати платних послуг при оформленні закордонного паспорту.

Судовий розгляд відбувався у рамках кампанії Демократичного Альянсу «СТОП свавіллю в паспортних столах!».

«Вперше у Луганську суд підтвердив факти вимагання державними чиновниками примусового замовлення платних послуг при оформленні закордонного паспорту на суму більше 207 грн з однієї людини, які намагаються представити як обов’язкові.

При цьому на людей тиснуть, посилаючись на «законні» підстави та відмовляючись приймати документи. Але довести свою правоту можна, треба тільки знати свої права та не боятись їх захищати», - коментує рішення суду голова Луганського обласного відділення партії Демократичний Альянс Зоя Буйницька.

Під час розгляду суд встановив, що сплата 87,15 грн платних послуг за оформлення та видачу закордонного паспорту має здійснюватись виключно за письмовою заявою людини, що звернулась за оформленням документу. За відсутністю такої заяви та зафіксованою усною відмовою від замовлення таких послуг, дії державних чиновників суд кваліфікував як «примушування до замовлення такої послуги»

Відносно вимоги чиновників з ДМС сплатити другий «обов’язковий» платіж у 120 грн за бланк паспорту, суд зауважив, що з 19 квітня 2011 року ця вимога не актуальна. Саме з цієї дати плату за бланк паспорту скасовано.

Повний текст постанови суду

Однак, суд задовольнив позовні вимоги частково. Зокрема, залишились без задоволення вимоги визнати дії чиновників неправомірними щодо відмови у оформленні закордонного паспорту та зобов’язати їх оформити документ позивачу. Тому зараз готується апеляція.

Не виключено, що другу апеляцію буде подано з боку відповідачів – Жовтневого районного відділу у м. Луганську Управління ДМС України у Луганській області та самого Управління ДМС України у Луганській області. 


Прес-служба

Луганської обласної організації

Політичної партії "Демократичний Альянс”

[email protected]

Всі новини

© 2011–2023 | Команда ДА