Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

МІЖНАРОДНА ШКОЛА ЛІДЕРІВ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ «Якщо не я, то хто?»

02:00, 26.03.2011

Автор: Адміністратор

Новина

 

21 березня 2011 року в приміщенні Луганської обласної громадської організації Бізнес-клуб «Європейський вибір» зібрались 42 представника органів студентського самоврядування та молодіжних організацій України та Росії.

 С початком роботи Школи учасників привітали: Гавриленко Андрій - секретар Сєвєродонецької міської Ради, Кришталь Наталія - заступник начальника  відділу освіти Луганської облдержадміністрації, Поркуян Ольга.- директор СТІ СНУ ім. В Даля, Коренюгіна Тетяна  - доцент кафедри Соціології, керівник центру роботи з студентською молоддю Новочеркаського Політехнічного інституту (Росія),  Ященко Юрій - Президент ЛОГО Бізнес-клуб «Європейський вибір».

Проблема органів студентського самоврядування сьогодні - це вже не ідея навколо якої об’єднувалися молоді люди в навчальних закладах, а практичні інструменти дій та реалізації ідей студентства. Особливу роль в цьому надається тому, хто взяв на себе відповідальність за організацію цієї роботи в своєму навчальному закладі.

Саме про лідерство, мотивацію студентів до діяльності в ОСС йшла мова в виступах професійних тренерів Людмили Петрухан, Зої Буйницької (ЛОО ВМГО «Демократичний Альянс») та інших на Весняній Школі лідерів ОСС.

Робота Школи проходила дуже цікаво. Рольові та ділові ігри, презентації своїх досягнень, знайомство з закордонним досвідом діяльності органів студентського самоврядування тощо.

Важливим напрямком роботи було обговорення законодавчого закріплення необхідних прав та повноважень ОСС, публічності студентських організацій, як складової їх демократичності, питань пов’язаних зі вступом в дію змін до Закону «Про вищу освіту». До обговорення цих питань лідерів ОСС запросили Анастасія Сабова - керівник Секретаріату Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту, Микола Рехлицький - Українська асоціація студентського самоврядування.

Президент УАСС, представник України в Європейському союзі студентів Єлизавета Щепетильникова звернула увагу присутніх на роль та призначення ОСС в рамках Болонського процесу, де ОСС розуміються, як єдиний повноправний представник студентської громади у ВНЗ, «партнер у визначенні змісту та організації освіти» «учасник управління ВНЗ та освітою».

В ході активної дискусії обговорювалися питання стосовно незалежного статусу ОСС, фінансування діяльності цих органів та фандрейзингу, які підняв Юрій Баланюк - заступник Голови Колегії профкому студентів і аспірантів Національного університету «Львівська політехніка».

Молодіжні лідери ВНЗ України та Росії мали можливість спілкування, обговорення проблем студентства, обмінюватися досвідом участі студентської молоді в житті громади, як в залі засідання, так і під час студентських вечірок.

Підводячи підсумки Школи керівник проекту, управляюча ЛОГО Бізнес-клуб «Європейський вибір» Галина Трякіна відзначила, що один з важливих напрямків роботи ОСС - це правовий захист студентів, зовнішня співпраця, працевлаштування студентів, тощо. І всі проблеми, які були висвітлені в ході засідання, ґрунтуються на твердженнях щодо доступу студентської молоді до процесу прийняття рішень, а як це робити молодь пізнає і вчиться під час проведення подібних заходів.

Тож, будьте оригінальні, шукайте свіжі ходи, шукайте нові рішення,

уникайте штампів і у Вас все вийде!

***

Довідково:   Захід відбувся в рамках проекту «Демократизація системи управління ВНЗ України, Росії та Польщі» за фінансової підтримки Фонду NED.

 

Прес-служба ЛОО ВМГО "Демократичний Альянс"

                                                                                                                             

  

Всі новини

© 2011–2020 | Команда ДА