Flag en eef5dfcf529bb65add988575f9f28829b7c6629d7312bb89a31612eb494d6b76
Новини осередку

Керівництву газових управлінь закон не писаний?

03:00, 26.06.2012

Автор: Адміністратор

Новина

У с.м.т. Біловодськ, Біловодського району Луганської області, родина з двома маленькими дітьми вже майже місяць живе без газу. Причину відключення зазначили банальну – не було перевірено димо-вентиляційні канали на наявність тяги та не наданий відповідний акт. Але, як пізніше з’ясувалось, причиною перекриття стала відмова господаря платити приватній фірмі ПКГП «Термо-Златополь» за послуги, які мали би надаватись державою безкоштовно. З цією проблемою до Луганського обласного відділення політичної партії «Демократичний альянс» звернувся безпосередньо господар квартири Євгеній А.

29 травня у двері квартири залишили попередження, у якому зазначили: якщо акт перевірки не буде надано до 30 травня (!), газопостачання буде відімкнуте без повторного попередження. Наступного дня вентиль був перекритий та опломбований.

«Тягу должны проверять "газовщики" при проведении планово-технического обследования  внутридомовых систем поставки газа. Чтобы в моей квартире проверили тягу, я написал заявление в Марковский райгаз еще 19 марта. Но реакции не последовало. В нашем же поселке заставляют обращаться в частную фирму ПКГП «Термо-Златополь». И не только в нашем поселке такая схема работает, а и есть случаи по всей Украине, только название фирм разное. Периодичность проверок - два раза в год с оплатой - 25 грн. за одну проверку. Если не обратился туда, то газ отключают без предупреждений. Договор, утвержденный Постановлением Кабинета Министров Украины от 05.07.2006 года за №938 и Правила, утвержденные Постановлением Кабинета Министров Украины № 2246  от 9 декабря 1999 года, написаны не для них! - розповів Євген, - А по факту газ выключают не только без предупреждения, но и без составления соответствующего акта».

Такі дії працівників Марківського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства прямо суперечать договору про надання послуг, де чітко зазначено, що «У разі відключення газопостачання, газорозподільне підприємство зобов'язане проінформувати споживача про причини і строки припинення газопостачання. Про припинення газопостачання складається акт у двох примірниках, один з яких залишається у споживача. Згідно п. 37 Договору у разі відмови споживача від підписання, акт підписується представниками виконавця у кількості не менш як трьох осіб з відміткою про таку відмову. Крім представників виконавця акт повинен бути підписаний іншими двома незаінтересованими особами (іншими споживачами) за умови посвідчення їх особи». Задля з’ясування обставин справи, Євген написав близько десяти запитів на інформацію, але на майже всі запити отримував інформацію після подання відповідних заяв у прокуратуру про порушення законодавства. При чому заяви доводилось писати і після отримання інформації по запитам – через неповне або через недостовірне надання інформації.

По вчиненим діям Євгеній А. звернувся до суду з вимогою визнати дії по відключенню йому газопостачання незаконними, не відповідними до Типового договору, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 року за №938, та Правил «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 2246  від  9 грудня 1999 р., відновити газопостачання та надати акт про відключення.

Перше засідання суду 21.06 принесло «приємні несподіванки» - акт про відключення, підписаний «заднім» числом. Євген звернувся до сусідів, які значились підписантами у акті і з’ясував, що вони підписували ніби папірець про відсутність сусіда вдома 15.06. При цьому кількість необхідних підписів на сфальсифікованому акті на одну менша, ніж вимагають правила. По факту фальсифікації була написана заява у прокуратуру.

Вже зараз надіслана скарга на дії керівництва Маркіського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства до Голові Національної комісії регулювання енергетики.

Наступне засідання суду призначено на 27 червня, початок о 10-30. Справа розглядається у Біловодському  районному суді суддею Корягіною Вікторією Анатоліївною за адресою: вул. Комсомольська, 30, с.м.т. Біловодськ, Біловодській район Луганської обл.


Прес-служба

Луганського обласної організації

Політичної партії "Демократичний Альянс”

[email protected]

 

Всі новини

© 2011–2024 | Команда ДА